چالش جذاب یحیی گلمحمدی در خط دفاعی

چالش جذاب یحیی گلمحمدی در خط دفاعی

ورود محمد حسین کنعانی زادگان به ترکیب پرسپولیس و چالش جذاب برای یحیی گل محمدی!

چالش جذاب یحیی گلمحمدی در خط دفاعی – حسین کنعانی زادگان پس از دو فصل دوری از پرسپولیس به اردوگاه سرخ بازگشت.

پرسپولیس در ادامه فعالیت‌های نقل و انتقالاتی خود با نظر یحیی گل‌محمدی، مدافع سابق خود را که در دو فصل اخیر در لیگ ستارگان قطر توپ می‌زد، به اردوگاه سرخ بازگرداند.

این سومین مقطع حضور کنعانی در پرسپولیس به حساب می‌آید. او در نیم فصل 1390 به تیم اصلی پرسپولیس پیوست و سپس برای گذراندن سربازی به عضویت باشگاه ملوان درآمد. او پس از گذراندن خدمت سربازی، حضوری کوتاه و ناموفق در استقلال تهران داشت و بعد از آن در سایپا و ماشین‌سازی توپ زد.

چالش جذاب یحیی گلمحمدی در خط دفاعی تیم پرسپولیس

او بار دیگر در لیگ نوزدهم به پرسپولیس پیوست و در شرایطی که ابتدا به دلیل حضورش در استقلال هجمه زیادی را تحمل می‌کرد، کم‌کم در طول دو فصل، پیشرفت بسیار بالایی کرد و به مدافع فیکس پرسپولیس تبدیل شد و توانست با تاثیرگذاری در قلب خط دفاعی سرخ‌ها محبوبیت خود را افزایش دهد و به دو قهرمانی متوالی در تیم یحیی دست پیدا کند.

محمدحسین کنعانی‌زادگان نخستین بار سال 1390 در پروژه استعدادیابی پرسپولیس توسط سردار رویانیان به این تیم منتقل شد. رویانیان که در یک تابستان توفانی همه ستاره‌های آن زمان تیم ملی را جذب پرسپولیس کرده بود، با هدف آینده‌نگری و ضمن مشورت با سرمربی سابق تیم ملی جوانان چند ملی‌پوش رده‌های پایه را هم برای پایه‌ریزی آینده پرسپولیس جذب کرد که کنعانی‌زادگان یکی از آنها بود. اما محمدحسین 18ساله در آن زمان هرگز فرصت بازی برای سرخپوشان را پیدا نکرد و فقط در یک بازی تشریفاتی در آخرین روز لیگ برتر مقابل فولاد به زمین رفت.

کنعانی در دو فصل اخیر برای الاهلی قطر در لیگ ستارگان بازی می‌کرد و طی ۴۱ مسابقه ۷ گل برای این تیم به ثمر رساند. او در شرایطی به پرسپولیس برگشته که گفته می‌شد پیشنهاداتی از سپاهان و تراکتور دارد اما تصمیم گرفت به اردوگاه سرخ بازگردد.

چالش یحیی برای خط دفاعی

بعد از خرید حسین کنعانی‌زادگان، این سوال پیش آمده که قرار است از جمع گولسیانی، مرتضی پورعلی گنجی و حسین کنعانی زادگان، کدام بازیکن روی نیمکت بنشیند؟

یحیی گل‌محمدی اگر بخواهد با چهار دفاع بازی کند، باید دو دفاع میانی انتخاب کند که به این ترتیب یکی از این سه ملی پوش؛ گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی گنجی و محمدحسین کنعانی زادگان، باید روی نیمکت بنشیند اما بنظر میرسد پرسپولیس قرار است با دفاع سه نفره در فصل جدید به میدان برود که به این ترتیب، مرتضی پورعلی گنجی در مرکز خط دفاعی بازی می‌کند و محمدحسین کنعانی زادگان و گئورگی گولسیانی در چپ و راست خط دفاع بازی خواهند کرد.

صحبت های جنجالی امباپه

کنعانی پس از بستن قرارداد با پرسپولیس در مورد حضور گولسیانی و پورعلی‌گنجی در خط دفاع سرخ‌ها و سخت شدن کارش گفت:فرق نمی‌کند ما پرسپولیس هستیم و ۲۰ میلیون هوادار پشت‌مان است و فرقی ندارد چه کسی بازی می‌کند. چه یک دقیقه بازی کنم و چه نود دقیقه، مهم موفقیت پرسپولیس است. ما یک کار نیمه تمام داریم که تا یک قدمی‌اش رفتیم و انشاالله امسال آن را تمام کنیم و قهرمان آسیا بشویم.

هدف قهرمانی آسیا

آنچه مشخص است و سرمربی پرسپولیس هم بارها در صحبت‌هایش اشاره کرده، هدف اصلی پرسپولیس در فصل آینده موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. بازی‌های فشرده پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان، یحیی را مجاب کرده که باید بیش از 2مدافع میانی درجه‌اول در اختیار داشته باشد تا هنگام مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها دچار مشکل نشود.

ضمن اینکه خصوصیت‌های متفاوت کنعانی‌زادگان به کادر فنی پرسپولیس این اختیار عمل را می‌دهد تا در برخی بازی‌ها بسته به نقاط ضعف و قوت تیم حریف از توانایی‌های او برای پیروز شدن استفاده کند. توانایی بازی‌سازی کنعانی‌زادگان بیشتر از گولسیانی و پورعلی‌گنجی است، ضمن اینکه او نقطه‌ضعف گولسیانی را در مواجهه با مهاجمان سرعتی ندارد و می‌تواند در چنین موقعیت‌‎هایی بهتر از دو مدافع دیگر پرسپولیس عمل کند. البته کنعانی توانایی پنالتی زدن هم دارد و یک فصل به‌عنوان پنالتی‌زن اول الاهلی بازی کرده بود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چالش جذاب یحیی گلمحمدی در خط دفاعی
P