چلسی و منچستر سیتی در خطر محرومیت سنگین

خطر بزرگ در کمین چلسی و سیتی؛ شمارش معکوس برای محرومیت سنگین!

بررسی تخلفات سیتیزن‌ها و شیرهای لندن آخرین مراحل را می‌گذراند. چلسی و منچسترسیتی هر دو ممکن است در صورت محکومیت به نقض فیرپلی مالی از لیگ برتر اخراج شوند.!

به چلسی و منچستر سیتی اخطار داده شده که اگر پس از تحقیقات در مورد حساب‌های مالی، مجرم شناخته شوند، ممکن است هر دو از لیگ برتر اخراج شوند.

ناتینگهام فارست به آخرین باشگاهی تبدیل شد که توسط لیگ برتر انگلیس مجازات شد، پس از اینکه یک کمیسیون مستقل تصمیم گرفت به دلیل نقض قوانین سود و پایداری مالی، چهار امتیاز از این تیم کسر کند.

این اتفاق پس از آن رخ داد که اورتون نیز با کسر امتیاز به دلیل نقض قوانین مالی مجازات شد. جریمه در ابتدا 10 امتیاز بود و سپس به 6 کاهش یافت.

حالا به سیتی و چلسی اخطار داده شده است که اگر مشخص شود قوانین را زیر پا گذاشته‌اند، از لیگ برتر اخراج خواهند شد.!

چلسی و منچستر سیتی در خطر محرومیت سنگین

پرونده چلسی و سیتی

منچستر سیتی منتظر نتیجه 115 اتهامی است که لیگ برتر در آغاز سال گذشته علیه آنها مطرح کرد. تحقیقات ادامه دارد اما هنوز به‌طور رسمی نتیجه آن تایید نشده است. چلسی هنوز به دلیل نقض قوانین مالی متهم نشده اما این نگرانی وجود دارد که باشگاه پس از صرف بیش از یک میلیارد پوند از زمان تصاحب تاد بولی در می 2022، به زودی مجازات شود.

همانند تمام طرفداران فوتبال، نشریات فوتبالی و خبرنگارهای بسیار در مورد وضعیت منچسترسیتی کنجکاو بودند اما لیگ برتر این موضوعات را به صورت محرمانه‌ پیگیری می‌کند و حتی به پارلمان این کشور جوابی در مورد وضعیت آینده سیتیزن‌ها نمی‌دهد. گزارش‌های تلگراف و سایر رسانه‌های انگلیسی می‌گویند منچسترسیتی آخرین قربانی موضوعات مالی نیست و پروژه‌ای که تاد بولی، مالک چلسی آغاز کرده هم همراه پرونده قطور سیتیزن‌ها در حال بررسی است.

البته دست پر رسانه‌ها مربوط به این موضوعات نیست و خبر ارسال نامه‌های رسمی تخلف چیزی است که می‌تواند برای منچسترسیتی و چلسی ترسناک باشد. لیگ برتر عموما قبل از انجام نهایی جریمه، آخرین اخطارها را به تیم‌ها برای برطرف کردن موضوعات ارسال می‌کند و پس از اورتون و ناتینگام، حالا زمان به چلسی و منچسترسیتی رسیده تا این نامه را دریافت کنند.

معزل جدید باشگاه پرسپولیس

موضوع ترسناک دیگر برای سیتیزن‌ها و آبی‌های لندن تفاوت نامه با سایر تیم‌های جریمه شده است. رسانه‌ها به اصل این نامه‌ها دسترسی پیدا نکرده‌اند اما گفته می‌شود احتمال حذف این 2 تیم بسیار محتمل جلوه می‌کند و این موضوع مربوط به حجم سنگین تخلفات 2 باشگاه است. تاریخ دقیقی از سوی لیگ برتر برای انجام محاکمه اعلام نشده و تنها موردی که آنها می‌گویند در کلمه «به زودی» خلاصه می‌شود. با این حال رسانه‌ها متوجه شده‌اند آخر سال میلادی 2024 این تیم‌ها با حکم خود روبه‌رو خواهند شد. مانند ماجرای اورتون، رای‌های اعلامی جدید جای زیادی برای اعتراض نخواهد داشت و به همین دلیل پروسه، طولانی شده است.

میل اسپورت سال گذشته گزارش داد که “محاکمه قرن” برای اواخر سال 2024 برگزار خواهد شد، و حداقل تا تابستان 2025 انتظار نمی‌رود حکمی صادر شود. سیتی متهم به نقض 115 قانون در 14 فصل از فصل 10-2009 به بعد است. این اتهامات شامل ادعاهای مربوط به گزارش مالی و عدم همکاری با تحقیقات لیگ برتر است که در سال 2018 آغاز شد. سیتی هرگونه تخلف را رد می‌کند.

در مورد چلسی، آنها با استفاده از استهلاک برای پرداخت هزینه‌ها در طی چندین سال و با عقد قراردادهای طولانی مدت با بازیکنان، هزینه‌ها را اندکی تقسیم کرده‌اند، اما آبی‌ها هنوز هم در این دوره بیشترین هزینه را در لیگ برتر دارند. آبی‌ها باید تابستان حدود 100 میلیون پوند از فروش بازیکنان خود به دست بیاورند تا جریمه نشوند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P