ژاوی در بارسلونا ماندنی شد

رسمی؛ ژاوی هرناندز در بارسلونا ماندگار شد؛ وعده بزرگ لاپورتا برای هواداران!

ژاوی هرناندز سرانجام تصمیم خود را تغییر داد و قصد دارد تا پایان قراردادش در بارسلونا بماند.

جلسه سرنوشت‌ساز و ویژه باشگاه بارسلونا بین دکو و ژاوی هرناندز برگزار شد و حالا پس جلسه، نتایج مثبت بوده و ژاوی نظرش را درمورد جدایی تغییر داده است،او بالاخره تصمیمش را تغییر داده است. سرمربی اسپانیایی بارسلونا پس از شکست سنگین مقابل ویارئال در استادیوم المپیک مونتجوئیک، اعلام کرد که در پایان فصل از هدایت آبی‌اناری‌ها کناره‌گیری می‌کند.

پس از اعلام تصمیمش بارسلونا وارد شرایط متفاوتی شد و در روندی جالب بیشتر امتیازات ممکن در لالیگا را کسب کرد و علاوه‌بر آن با شکست دادن ناپولی به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

حالا نوبت باشگاه بود. آنها که در یافتن گزینه جانشینی ژاوی ناموفق بودند، علاقه داشتند که این مربی نظرش را تغییر دهد و در سمتش باقی بماند. در این مدت ژاوی بارها اعلام کرد که امکان ندارد نظرش را تغییر دهد، اما در چند روز اخیر اخبار مثبتی به گوش می‌رسید.

این گزارش‌های مثبت منجر به جلسه‌ای تعیین‌کننده شد. ژاوی تصمیم گرفت در صورتی که باشگاه با خواسته‌هایش موافقت کند بر روی نیمکت آبی‌اناری‌ها بماند.

ژاوی در بارسلونا ماندنی شد

رختکن بارسلونا علیه ژاوی؟

آاس اسپانیا گزارش داد که واکنش بازیکنان بارسلونا به منصرف شدن ژاوی از استعفا چندان مثبت نبوده است.!

صحبت‌های ژاوی با بازیکنانش در روز بعد از اعلام جدایی اش در 30 ژوئن واقعاً احساسی بود و روی بازیکنانی مانند ژوائو کانسلو تأثیر گذاشت. جوانان نیز مانند گاوی نیز تحت تاثیر قرار گرفتند. حتی کهنه سربازانی مانند گوندوگان و لواندوفسکی، دست به کار شدند تا کار برای ژاوی تا پایان فصل را آسان‌تر کنند.

در واقع، چند روز بعد ستاره لهستانی یک میهمانی باربیکیو در خانه‌اش ترتیب داد و بازیکنان با هم متحد شدند تا بهترین خداحافظی را با مربی انجام دهند. رختکن که در ابتدای فصل به خصوص پس از لو رفتن محتوای یک جلسه داخلی دچار مشکلاتی شده بود، تصمیم گرفت برای بهترین وداع با ژاوی هر کاری انجام دهد. نتایج بارسلونا بعد از اعلام استعفای ژاوی نیز نشان می‌داد بازیکنان کاملا متحد شده‌اند.

حالا اما شرایط فرق کرده است. ژاوی از ایده خود برای رفتن عقب‌نشینی کرده و این رختکن را به لرزه درآورده است که به طور کلی این احساس را دارد که ژاوی در این ماه‌ها کاملاً با آنها صادق نبوده است.!

ارتباط مربی با بازیکنان خوب است، اما باید دید رختکنی که شامل گروه اسپانیایی‌ها، بازیکنان خارجی و بازیکنان جوان تیم می‌شود، از این پس چه واکنشی نشان خواهد داد. ژاوی بار دیگر به موضع قدرت برگشته و می‌خواهد برای فصل بعد تصمیماتی جدی و متفاوت بگیرد. برخی طبعا در این میان قربانی خواهند شد. ماموریت او حالا سنگین‌تر از تمام ماه‌های گذشته خواهد بود.

اولین درخواست ژاوی؛ حفظ مدافع اروگوئه ای!

ژاوی، سرمربی بارسلونا، از رونالد آرائوخو خواسته است که پیشنهاد بایرن مونیخ را رد کند و در این تیم بماند.

مدیران بایرن مونیخ از چند ماه قبل شرایط آرائوخو را به دقت زیر نظر داشتند و امیدوار بودند که بتوانند این بازیکن را به خدمت بگیرند و حتی گفته شده بود که پیشنهادی را در پنجره نقل و انتقالات زمستانی به بارسلونا ارائه کردند که از سوی مدیران این باشگاه رد شد.

با این حال، رسانه‌های آلمانی و اسپانیایی در چند روز اخیر خبر داده بودند که بایرن مونیخ در حال آماده کردن پیشنهادی هنگفت و جذاب برای به خدمت گرفتن این بازیکن است و شاید رد کردن این پیشنهاد برای مدیران بارسا سخت باشد،در عین حال، به نظر می‌رسد که این ستاره اهل اروگوئه هم چندان از این پیشنهاد ناراضی نیست و برای پوشیدن پیراهن بایرن وسوسه شده، هرچند همیشه تاکید کرده که اولویتش بارسا است. همین باعث شده که ژاوی برای حفظ این بازیکن ارزشمند تیمش دست به کار شود.

روزنامه موندو دپورتیوو خبر داده است که سرمربی بارسلونا که حالا مشخص شده قصد دارد در فصل آینده هم به حضورش روی نیمکت این تیم ادامه دهد از آرائو خواسته که پیشنهاد بایرن را رد کند و در این تیم بماند. ژاوی به این بازیکن گفته که برای فصل آینده روی او حساب می‌کند و قرار است نقش مهمی را در بارسا ایفا کند.

صحبت های لاپورتا

خوان لاپورتا در نشستی خبری در مورد ماندنی شدن ژاوی صحبت کرد و در مورد دلایل تغییر عقیده مربی کاتالان و برنامه‌های باشگاه برای فصل بعد حرف زد.

سلام به همه. خوشحالیم که اعلام کنیم ژاوی به عنوان سرمربی تیم اول باشگاه به کارش ادامه خواهد داد. می‌دانیم که او چند ماه پیش اظهاراتی را بیان کرد، اما امروز خبر خوبی داریم که در مورد آن حرف بزنیم. او اشتیاق و اعتمادی را که به پروژه برنده ما دارد، منتقل کرد. این خبر خوبی برای بارسلوناست. ثبات یک فاکتور مهم در پروژه‌هایی است که موفق می‌شوند و این برای من یک اصل است.

ژاوی یک هوادار غیرقابل انکار بارسلوناست. شرایط برای تیم پیچیده بوده، اما ما مربی ای داریم که همیشه به بهترین‌ها برای باشگاه فکر می‌کند، بنابراین این یک خبر عالی است. این تیمی است که جوانی و تجربه را با هم ترکیب کرده و باشگاه به ژاوی نیاز دارد. بازیکنان به مرجعی مانند ژاوی در رختکن نیاز دارند. اتفاق نظر در هیئت مدیره برای ادامه کار او وجود دارد.

ما به ژاوی از مدت‌ها قبل اعتماد داریم. هیئت مدیره و هواداران بارسلونا نیز به ژاوی اعتماد کامل دارند. حفظ و ثبات یک پروژه، اتفاقی خوب است. این پروژه عملاً از سال گذشته شروع شد و ما قبلاً یک لالیگا و یک سوپرجام اسپانیا را برده‌ایم. فتح لیگ تاریخی بود، در زمانی که حداکثر سختی و فشار روی ژاوی بود و مسئولیت بزرگی را بر عهده گرفت.

قهرمانی لیگ در فصل جاری عملاً غیرممکن است، به دلیل فاصله امتیازات و همچنین به دلیل برخی اتفاقات منفی در برخی بازی‌ها. هواداران بارسلونا به تیم اعتقاد دارند و معتقدند که این پروژه ارزشش را دارد. برای باشگاه داشتن ژاوی یک افتخار است. کیفیت انسانی و دانش ژاوی به کار ما می‌آید.

وعده بزرگ لاپورتا

خوان لاپورتا معتقد است توان این را دارند که تیم خوبی را برای فصل بعد ببندند و ژاوی را راضی کنند.

ما سعی می‌کنیم به فرمول یک برابر یک برسیم (یک خرید در ازای یک فروش). لالیگا به ما به خاطر تلاش‌هایی که برای کاهش صورت‌حساب دستمزد انجام داده‌ایم، تبریک گفته است. در پایان فصل ما تلاش می‌کنیم، برخی از پروژه‌های اقتصادی را که روند خوبی داشته‌اند، نهایی کنیم. در نهایت با همکاری تیم مدیریت ورزشی، بهترین تصمیم‌ها را برای تابستان خواهیم گرفت و تیم خوبی را در اختیار ژاوی قرار خواهیم داد.

ما فکر می‌کنیم که در این فصل علی‌رغم عدم دستیابی به اهداف، چیزهای مثبتی در تیم دیده شد. پروژه نیاز به ثبات دارد و شاهد ظهور جوانان در تیم اصلی بودیم. من می‌بینم که اشتیاق و اعتماد به نفس تیم دست نخورده است.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P