کارلوس کیروش وارد ایران شد

کارلوس کیروش وارد ایران شد

کارلوس کیروش وارد ایران شد

__ __ __ __ __ __ __ __

سرمربی جدید تیم ملی کشورمان برای حضور در اردوی تیم ملی ایران صبح امروز وارد ایران شد.

حضور مجدد کیروش روی نیمکت تیم ملی

کارلوس کیروش که پس از جام ملت های آسیا 2019 امارات، ایران را پس 8 سال ترک کرد پس از سه سال و نیم بعد از حضور مجدد مهدی تاج در فدراسیون فوتبال دوباره به ایران برگشت تا اخرین حضور خود را به عنوان سرمربی در جام جهانی را روی نیمکت تیم ملی ایران پشت سر بگذراند.

تجربه کارلوس کیروش بعد از تیم ملی ایران

کیروش در ایران
کیروش در ایران

کارلوس کیروش بلافاصله بعد از ترک ایران راهی کشور کلمبیا شد تا این تیم را در مسابقات کوپا امریکا همراهی کند. با سه برد پیاپی کارلوس کیروش کلمبیا را به عنوان صدرنشین به دور حذفی مسابقات رساند اما در دور اول مرحله حذفی مغلوب شیلی در ضربات پنالتی شد و حذف شدند نکته جالب حذف بدون گل خورده بود! کلمبیا در کوپا امریکا بدون دریافت حتی یک گل از مسابقات حذف شد.

اما شرایط برای کیروش در مقدماتی منطقه امریکا جنوبی خوب پیش نرفت چهار بازی و تنها یک برد برای کیروش ثبت شد که پس از شکست سنگین 6-1 به اکوادور از هدایت این تیم اخراج شد.

عملکرد کارلوس کیروش در ایران

کارلوس کیروش در هشت سال حضورش در ایران موفق شد دو بار پیاپی تیم ملی ایران را بدون دردسر به جام های جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه برسد حالا جانشین دراگان اسکوچیچ میشود که تیم را به جام جهانی 2022 قطر رسانده بود و زودترین صعود تاریخ ایران را نیز جشن گرفته بود.

کارلوس کیروش در هشت سال حضور خود روی نیمکت تیم ملی ایران 97 بازی ایران را هدایت کرد که حاصل عملکرد مربی 69 ساله و پرتغالی 60 پیروزی 24 مساوی و 13 باخت میانگین امتیاز 2.10 که بالاترین میانگین امتیاز کیروش در دوران سرمربیگری تیم های بزرگسال حساب میشود.

ناکامی در کشور مصر 

کارلوس کیروش پس از یک سال استراحت به دنیای مربیگری با تیم ملی مصر برگشت.

کیروش در دور اول مقدماتی جام جهانی در قاره سیاه با صدرنشینی موفق شد مصر را راهی دور نهایی کند و سپس به سراغ لیگ ملت های افریفا رفتند، با شکست مقابل نیجریه مسابقات را اغار کردند اما تا فینال بالا رفتند و حریف تیم ملی سنگال در فینال شدند.

سنگال در ضربات پنالتی موفق به شکست مصر و کارلوس کیروش شد و کیروش باز هم موفق به کسب جام نشد، اما نکته امیدوار کننده برای مصر و هوادارانش دریافت فقط 2 گل در 7 بازی بود.

مصر خود را برای دیدار رفت و برگشت مقابل سنگال اماده میکرد دیداری که برنده آن را راهی جام جهانی 2022 قطر میکرد در بازی رفت که در کشور مصر برگزار شد با گل به خودی دقیقه چهار مدافع سنگال 1-0 به سود شاگردان کیروش به اتمام رسید.

در دیدار برگشت اینبار نوبت به بازیکن مصر رسید تا در همان دقیقه چهار دروازه خودی را باز کند تا با شکست 1-0 مصر بازی به ضربات پنالتی برود، دوباره سنگال در ضربات پنالتی پیروز شد و کارلوس کیروش ناکام از صعود مصر از هدایت این تیم کناره گیری کرد.

کارنامه کارلوس کیروش در جام جهانی

کارلوس کیروش در سه دوره جام جهانی حضور داشته است، یک دوره با تیم ملی پرتغال و دوبار با تیم ملی ایران که حاصل آن 10 مسابقه 2 برد 4 مساوی و 4 باخت بوده است کارلوس کیروش با تیم ملی پرتغال موفق شده است به دور حذفی راه پیدا کند.

کیروش با حضور در جام جهانی قطر سومین مربی تاریخ خواهد شد که بیشترین دوره را در جام جهانی حضور داشته اند.

بدون شک بهترین نتیجه کارلوس کیروش برای ایران پیروزی در جام جهانی 2018 مقابل مراکش بوده است باید صبر کرد و دید ایا کیروش میتواند پیروزی دیگری در اخرین جام جهانی خود به عنوان مربی تجربه کند یا خیر.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کارلوس کیروش وارد ایران شد
P