کارلوس کیروش یک قدمی نیمکت تیم ملی قطر

کارلوس کیروش یک قدمی نیمکت تیم ملی قطر

کارلوس کیروش یک قدمی نیمکت تیم ملی قطر

___ ___ ___ ___ ___

فدراسیون فوتبال قطر تصمیم گرفت قرارداد فلیکس سانچز سرمربی اسپانیایی را که در 31 دسامبر به پایان می رسد تمدید نکند تا این مربی پس از سالها از جمع عنابی پوشان جدا شود و کارلوس کیروش سرمربی فعلی تیم ملی ایران گزینه اصلی فدراسیون قطر است.

 

فدراسیون فوتبال قطر با بیانیه‌ای که از سوی شیخ حمد بن خلیفه بن احمد آل ثانی، رئیس فدراسیون فوتبال قطر خوانده شد، ضمن تشکر از سرمربی سابق خود گفت:فلیکس نه تنها مربی ما بود، بلکه دوست ما بودخانواده فوتبال در قطر همیشه قدردان این موفقیت خواهند بود، آنچه که او در سال های گذشته در فوتبال قطر به دست آورده است، مربی فلیکس سانچز همیشه جایگاه ویژه ای نزد ما خواهد داشت و امیدواریم او همیشه قطر را خانه خود بداند.

این سرمربی اسپانیایی در سال 2014 در مسابقات فوتبال زیر 19 سال آسیا نتایج خوبی کسب کرد و سپس با تیم ملی قطر به عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا 2019 رسید. در کوپا آمریکا 2019 در سطح بالا ظاهر شد و به نیمه نهایی جام طلایی در سال 2021 و رتبه سوم جام عرب 2021 دست یافت اما با وجود این دستاورها، اکثریت هواداران قطری جدایی او را تصمیم درستی می‌دانند.

تنها نقطه منفی در کارنامه سانچز، آمادگی ضعیف او برای جام جهانی 2022 و نتایج ضعیف قطر در اولین دوره حضورش در جام جهانی بود و همین مسئله هم باعث جدایی‌ این سرمربی از تیم ملی قطر شد.

صحبت های سانچز پس از خروج از قطر:

5 سال و نیم حضور در تیم ملی قطر فرصتی بود که یک بار در زندگی‌ام وجود داشت فقط از اتحادیه فوتبال قطر و شیخ حمد بن خلیفه بن احمد آل ثانی و رهبران این کشور به خاطر حمایت فوق‌العاده و اعتماد زیادی که به من در طول دورانی که ما در کنار هم به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌ایم تشکر می‌کنم.

قطر همیشه در قلب من خواهد بود اکنون زمان آن است که به دیگران اجازه دهم مسئولیت تیم قطر را بپذیرند و من چالش‌های جدیدی را پیدا می‌کنم.

کارلوس کیروش گزینه اصلی فدراسیون فوتبال قطر

فدراسیون فوتبال قطر در زمان مناسبی تصمیم به برکناری سانچز گرفت و خیلی زود هم روند بررسی گزینه‌های هدایت تیم ملی قطر را آغاز کرده است، گزارش‌ها حاکی از آن است که کارلوس کی‌روش هدایت تیم ملی قطر را بر عهده خواهد گرفت. مسلم است که فدراسیون فوتبال از حالا به فکر حضور در فینال جام ملت‌های آسیا 2023 خواهد بود. هدف فدراسیون فوتبال و تیم ملی قطر در جام ملت‌های آسیا، حفظ عنوان قهرمانی است و دستیابی به این هدف نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است. البته نکته مثبت این است که کی‌روش در صورت حضور در راس کادرفنی تیم ملی به واسطه کار طولانی با تیم ملی ایران، به خوبی با فوتبال آسیا به خصوص حوزه خلیج فارس آشنا است.

کادرفنی جدید تیم ملی قطر برای دستیابی به اهداف مورد نظر، باید به صورت جدی کار کند؛ به خصوص که انتظار تغییرات زیادی در تیم ملی ایجاد شود و عنابی‌ها با شروع جام طلایی در تابستان 2023 و پس از آن جام عرب، حضور متفاوتی داشته باشد،جام ملت‌های آسیا 2023 هم چالش بزرگی برای قطر خواهد بود که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، وارد مسابقات می‌شود.

پیشنهاد فدراسیون قطر به کارلوس کیروش دستمزد سالانه 2/5 میلیون یورو است، طرفین در حال مذاکره برای بند های پاداشی قرار داد هستند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کارلوس کیروش یک قدمی نیمکت تیم ملی قطر
P