کار سخت شاگردان عنایتی برای صعود در مقابل ازبک ها

یک پیروزی تا صعود به جام ملت های اسیا؛ کار سخت شاگردان عنایتی در ازبکستان!

مرحله مقدماتی جام ملتهای زیر 23 سال آسیا به هفته پایانی رسید و تیم ها برای صعود تلاش خواهند کرد.

تیم های قطر،ژاپن و عربستان کار ساده تری برای صعود دارند و با توجه به بازی آنها در هفته پایانی می توان صعود آنها را قطعی دانست.

ایران-ازبکستان ، عراق-کویت، استرالیا-تاجیکستان، تایلند-مالزی، ترکمنستان و اندونزی دیدارهای فینال گونه ای هستند که در هفته آخر برگزار خواهد شد و تکلیف صعود در همان مسابقه مشخص خواهد شد.

همانطور که پیشبینی میشد ایران و ازبکستان رقبای خود را شکست دادند تا دیدار آخر یک بازی فینال گونه برای صعود باشد، مصاف این دو تیم برای صدرنشینی خواهد بود اما نکته جالبی که وجود دارد با توجه به اینکه اکثر مسابقات تساوی نداشته است، ازبکستان در صورت شکست مقابل ایران و به دلیل تفاضل گل بالایی که در اختیار دارد می تواند یکی از بهترین تیم های دوم به مرحله بعدی صعود کند ، مگر آنکه نتایج هفته آخر طوری رقم بخورد که 3 تیم 7 امتیازی در جدول حضور داشته باشد.

کار سخت شاگردان عنایتی برای صعود در مقابل ازبک ها

تنها تیم 4 امتیازی مسابقات کامبوجیا است که باید در هفته آخر به مصاف عربستان برود و تیم های دیگری که در هفته آخر می توانند به 6 امتیاز برسند، هیچ کدام تفاضل گل بالایی ندارند، با این اوصاف در صورت تساوی ایران و ازبکستان با احتمال بالای 70% هر دو تیم صعود خواهند کرد و علت این 30% باقی مانده گروه F مسابقات خواهد بود.

شروع طوفانی ایران و ازبکستان

تیم امید ایران در هفته دوم مسابقات موفق شد، بردی 4 گله را برابر تیم امید افغانستان به‌دست آورد؛ آن‌هم در حالی‌که شاگردان رضا عنایتی پیش از رویارویی با افغانستان توانسته بودند برابر تیم امید هنگ‌کنگ به پیروزی 3گله دست پیدا کنند. در شرایطی در 2 مسابقه تیم امید ایران توانسته 7 گل به‌ثمر برساند که این پیروزی‌های متوالی ضامن صدرنشینی شاگردان رضا عنایتی نیست و آن‌ها برای صعود به جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا کار بسیار سختی را در پیش دارند.

تیم امید ازبکستان که میزبانی رقابت‌های گروه پنجم را هم برعهده دارد، در گام نخست موفق شد با نتیجه 8 بر یک تیم امید افغانستان را در هم بکوبد و آن‌ها روز گذشته بردی 10 گله را برابر حریف هنگ‌کنگی به‌دست آوردند تا با تفاضل 17+ به صدر جدول گروه پنجم صعود کنند.

براساس قوانین مرحله انتخابی جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا، 11 تیم سرگروه به همراه 4 تیم برتر دوم در کنار تیم امید قطر که میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا را برعهده دارد، در این تورنمنت حضور پیدا خواهند کرد.

سه امتیاز برای صعود

شاگردان عنایتی در آخرین مسابقه‌شان در مرحله گروهی باید روز سه‌شنبه بیست‌ویکم شهریورماه به مصافت تیم امید ازبکستان بروند؛ مسابقه‌ای که از ساعت 17:30 به میزبانی ورزشگاه جار تاشکند برگزار خواهد شد و نگاهی به جدول مسابقات نشان می‌دهد که تیم امید ایران برای صدرنشینی راهی جز کسب 3 امتیاز ندارد. با توجه به اعمال قانون تفاضل گل، امیدهای ایران از این حیث در قیاس با رقیب خود عملکرد ضعیف‌تری را به جای گذاشته‌اند و همین مسئله باعث شده تا برای صدرنشینی راهی جز کسب پیروزی نباشد.

لوران بلان از هدایت شیر های فرانسه برکنار شد

امیدهای ایران در صورت کسب 3 امتیاز دیدار با تیم امید ازبکستان مستقیماً راهی جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا خواهند شد. در صورت کسب نتیجه تساوی، سرگروهی تیم امید ازبکستان مسجل خواهد شد و شاگردان رضا عنایتی باید برای صعود به جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا، چشم‌انتظار نتایج سایر گروه‌ها باشند که با توجه به شرایط دیگر گروه‌ها، امیدهای ایران کار سختی برای حضور در جمع 4 تیم برتر دوم برای صعود دارند.

تیم امید ایران برای طلسم‌شکنی و رسیدن به سهمیه المپیک 2024 پاریس، باید در وهله نخست بتواند خود را به جمع 16 تیم شرکت‌کننده در جام ملت‌های زیر23 سال آسیا برساند و سپس در این رقابت‌ها برای کسب سهمیه المپیک تلاش کند. براساس جدول تقسیم سهمیه، 4 تیم آسیایی می‌توانند در المپیک 2024 پاریس شرکت کنند که 4 سهمیه به چهار تیم برتر رقابت‌های جام ملت‌های زیر 23 سال آسیا تعلق پیدا خواهد کرد؛ مسابقاتی که از 26 فروردین تا 13 اردیبهشت 1403 به میزبانی کشور قطر برگزار خواهد شد.

قطر شگفتی ساز شد

تیم قطر در این گروه ب عملکرد فوق العاده ای داشته است، آنها با شکست 2-0 کره در دیدار اول و پیروزی پرگل مقابل میانمار شانس اول صعود از این گروه است ، آنها کار دشواری مقابل قزاقستان نخواهند داشت تا با 9 امتیاز صعود کنند.

کره جنوبی با نتیجه 1-0 قزاقستان را شکست داد برای اینکه بتواند جز یکی از بهترین تیم های دوم برای صعود باشد باید در بازی پیش رو میانمار را نتیجه ای پرگل شکست دهد. در این گروه قطر با 6 امتیاز، کره با 3 امتیاز و تو تیم دیگر با 1 امتیاز حضور دارند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P