کان و صالح حمیدزیچ از بایرن مونیخ اخراج شدند

کان و صالح حمیدزیچ از بایرن مونیخ اخراج شدند

کان و صالح حمیدزیچ از بایرن مونیخ اخراج شدند

__ ___ ___ ___ ___

اعلام رسمی باشگاه بایرن مونیخ، الیور کان و حسن صالح حمیدزیچ، با وجود قهرمانی بایرن در بوندسلیگا از سمت خود برکنار شدند.

 

قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ در هفته آخر رقابت‌های بوندسلیگا با حواشی بسیاری هم برای این تیم همراه بود.

 

اتفاقات رخ داده در این تیم در چند هفته اخیر باعث شد که موجی از انتقادات علیه حسن صالح حمیدزیچ و اولیور کان به راه بیفتد و زمزمه‌هایی درباره احتمال اخراج این دو نفر به گوش می‌رسید. اما شاید کمتر کسی فکر می‎‌کرد که بلافاصله پس از قهرمانی این تیم، خبر اخراج دو مدیر این باشگاه منتشر شود.

قهرمانی بایرن در بوندسلیگا هم برای ادامه کار الیور کان، اسطوره بایرن مونیخ، کافی نبود و حکم برکناری او صادر شد. گویا اخراج کان قبل از بازی قطعی بود و چه بایرن قهرمان می‌شد و چه آن را از دست می‌داد، کان دیگر مدیر اجرایی بایرن نبود.

طبق ادعای رسانه‌های آلمان، بعضی از بازیکنان بایرن به شدت از انتقادات مداوم مدیران این باشگاه از عملکرد آن‌ها در چند ماه اخیر عصبانی هستند. این عصبانیت با اظهارات اولیور کان پس از شکست برابر لایپزیش که مدعی شده بود آن‌ها هوشمندانه عمل نکردند تشدید شده و رابطه بین بازیکنان و مدیران بسیار پر تنش و پر از درگیری شده است.

همراه با کان، حسن صالح حمیدزیچ نیز از پست مدیریت ورزشی بایرن برکنار شد. او چند سالی بود که مدیر ورزشی بایرن بود و برخی تصمیمات او در سال‌های اخیر حواشی زیادی را به دنبال داشت از جمله اختلافاتش با هانسی فلیک و تصمیم اخیر او مبنی بر اخراج یولیان ناگلزمان. خریدهای تابستانی این فصل بایرن نیز انتقادات زیادی را به همراه داشت.

به جای کان، یان کریستین دریسن مدیر اجرایی بایرن خواهد بود و برنامه‌ریزی برای فصل آینده نیز بر عهده توماس توخل، دریسن، اولی هوینس، رومینیگه و هاینر خواهد بود زیرا هنوز جانشینی برای حسن صالح حمیدزیچ وجود ندارد.

در هر صورت بایرن که هر سال برای فتح سه گانه فصل را شروع می‌کند، امسال به لطف لغزش عجیب دورتموند توانست هر طور شده فاتح بوندسلیگا شود ولی در لیگ قهرمانان و جام حذفی ناکام بزرگ بود. فصل با قهرمانی و اخراج مدیران بلندپایه بایرن به اتمام رسید.

 

میدانستم که اخراج شده اند اما سکوت کردم!

توماس توخل فاش کرد که از دیروز مطلع شده بود که تحت هر شرایطی الیور کان و صالح حمیدزیچ شغل خود در بایرن را از دست خواهند داد.

حسن و الیور حدود هشت هفته پیش با من تماس گرفتند و من را متقاعد کردند که مربی بایرن شوم. من باید دستیارانم را نیز متقاعد می‌کردم.

هر دو به من اعتماد کردند و حضورم در بایرن را مدیونشان هستم. طبیعی است که از اخراجشان متعجب شدم و باید آن را پردازش کنم. من یک روز پیش از اخراج، از اخراجشان مطلع شدم و به جای جشن گرفتن، حالا ما با یک مسئله غیرورزشی روبه‌رو هستیم.

 

جانشین کان معرفی شد

یان کریستین دریسن، مدیر جدید بایرن، به عنوان جانشین اولیور کان انتخاب شده و در کنار هربرت هاینر، رییس این باشگاه، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

هاینر در ابتدای صحبت‌هایش گفت:اول از همه از این که بار دیگر قهرمان شدیم بسیار خوشحال هستیم. باید از تیم که تا آخرین لحظه به خودشان باور داشتند تمجید کنیم. ما هنوز این شانس را داریم که برای دومین بار قهرمان لیگ زنان هم شویم و تمامی بازیکنان تیم مردان برای تشویق آنها در جایگاه حضور خواهند داشت.

او سپس در پاسخ به سوالی درباره اخراج کان و صالح حمیدزیچ اظهار داشت: این فصل آنطور که امیدوار بودیم پیش نرفت. ما نظراتی را با اعضای هیئت مدیره رد و بدل کردیم. نشانه‌های خطر را دیدیم و تصمیم گرفتیم شروعی جدید برای فصل آینده داشته باشیم و با اولیور کان و حسن صالح حمیدزیچ قطع همکاری کنیم.

یان کریستین دریسن با تمامی ابعاد این باشگاه به خوبی آشناست و در بین کارمندان از محبوبیت زیادی برخوردار است. او می‌تواند عامل خوبی برای ایجاد ثبات در این تیم باشد. ما از این که توانستیم او را به عنوان مدیر انتخاب کنیم بسیار خوشحال هستیم. به دنبال جانشینی برای پست مدیر ورزشی هم هستیم.

دریسن در ابتدای صحبت‌هایش به خبرنگاران گفت: «من سال‌های بسیار خوبی را در این باشگاه سپری کردم و این یکی از بهترین تصمیمات عمرم در 10 سال پیش بود. من برنامه‌های دیگری برای زندگی داشتم اما وقتی مسئله قلب و احساس مطرح باشد، شما باید برنامه‌ها را تغییر دهید. دوست دارم از تمامی اعضای هیئت مدیره برای این فرصت تشکر کنم. این وظیفه مطمئنا در چند هفته آینده آسان نخواهد بود اما بی‌صبرانه منتظر رویارویی با این چالش هستم.

ما یک تیم هستیم. متخصصان فوتبالی بسیاری در هیئت مدیره داریم. من پیش از این هم در کنار کارل هاینس رومنیگه به سختی برای نقل و انتقالات تلاش کرده بودیم. فوتبال کار اصلی ماست و من به شکل مناسبی به عنوان مدیر این باشگاه در این زمینه دخیل خواهم بود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کان و صالح حمیدزیچ از بایرن مونیخ اخراج شدند
P