کروات ها برنزی شدند؛جدال شگفتی ساز ها به کام ‌کرواسی به پایان رسید

کروات ها برنزی شدند؛جدال شگفتی ساز ها به کام ‌کرواسی به پایان رسید

کروات ها برنزی شدند؛جدال شگفتی ساز ها به کام ‌کرواسی به پایان رسید

___ ___ ___ ___

کرواسی و مراکش در چارچوب دیدار رده بندی جام جهانی 2022 به مصاف هم رفتند که در نهایت کروات ها با پیروزی 2-1 موفق به کسب مقام سوم در این دوره از مسابقات شدند. کرواسی که در جام جهانی 2018 به مقام نایب قهرمانی رسیده بود، در این جام نیز کار خود را در رتبه سوم به پایان رساند تا با دست پر به خانه بازگردد. از طرف دیگر، مراکش با تمام شگفتی ها و عملکرد درخشان خود، موفق به کسب مقام سوم نشد اما حتی با قرارگیری در رتبه چهارم نیز تاریخ سازی کرد.

بازیکنان مراکش که در نیمه دوم تلاش زیادی کردند تا عقب افتادن از کرواسی در نیمه اول را جبران کنند در نهایت موفق نشدند

اعتراض مراکشی‌ها در نیمه دوم و در دقیقه 76 به اوج رسید، اشرف حکیمی در جریان یک حمله مراکش به سمت دروازه کرواسی تحت فشار پتکوویچ سرنگون شد و بازیکنان مراکش معتقد بودند پنالتی باید به سودشان اعلام شود. اما داور قطری معتقد بود این برخورد بیرون از محوطه جریمه رخ داده است و شدت تماس بین دو بازیکن در حدی نبوده که حتی خطا اعلام شود.

وقتی داور بازی، عبدالرحمن الجاسم از قطر، سوت پایان مسابقه را به صدا درآورد چندین بازیکن مراکشی که مشخص بود از قضاوت او عصبانی هستند به سمت او رفتند و مداخله دیگر بازیکنان و سرمربی تیم باعث شد ماجرا ختم به خیر شود.

بلافاصله بعد از سوت پایان بازی همه مراکشی‌ها با عصبانیت به سمت الجاسم حرکت کردند و در لحظات اولیه اشرف حکیمی از همه خشمگین‌تر به نظر می‌رسید وقتی دیگر بازیکنان مراکشی میزان عصبانیت حکیمی را دیدند برای اینکه اتفاق بدی رخ ندهد که به محرومیت او منجر شود سعی کردند بین او و داور فاصله ایجاد کنند.

سپس نوبت به حکیم زیاش رسید که داور قطری را هدف بگیرد. اینجا بود که ولیدالرکراکی مانع از این شد که زیاش با الجاسم درگیری پیدا کند. در تصاویر تلویزیونی مشخص بود که در این لحظات رومن سائیس در حال صحبت با داور قطری است و اعتراض خودش و تیمش را با او در میان می‌گذارد.

که تماشاگران پرتعداد مراکشی در استادیوم خلیفه نیز خشمگین شده بودند و شروع به شعار دادن علیه فیفا کردند، فریادهای “فیفا مافیا” که فیفا را به فساد و جانبداری علیه مراکش متهم می‌کرد در استادیوم به گوش می‌رسید و حتی در پخش زنده تلویزیونی هم شنیده شد.

صحبت های ولید الرکراکی پس از پایان بازی

ما افتخار می‌کنیم که یکی از چهار تیم برتر دنیا هستیم از این جام جهانی درس خواهیم گرفت. درسهایی مهم که برای آینده ما بسیار باارزش است با اینکه در این بازی شکست خوردیم ولی همچنان خوشحالیم کرواسی سزاوار مدال برنز بود و به آنها تبریک می‌گویم، یاد می‌گیریم که چطور با قدرت بیشتری برگردیم تلاش خواهیم کرد و با قدرت برخواهیم گشت.

می‌خواستیم برنده بشویم تا باعث شادی هواداران‌مان بشویم بچه‌های ما امروز از جان و دل بازی کردند و هیچکس نمی‌تواند از آنها شکایت داشته باشد.

داورها نباید اجازه بدهند در مسابقات مهم خودشان مرکز اصلی توجه باشند از قضاوت داور رضایت نداشتیم اما کاری نمیشود کرد و بازی برای ما تمام شد!.

صحبت های زلاتکو دالیچ پس از پایان بازی

این یک برنز با درخششی مانند مدال طلا است. مسابقه سختی برابر تیم ملی مراکش داشتیم، اما در نهایت نمایش خوبی ارائه دادیم و توانستیم با کسب پیروزی، در رده سوم جام جهانی قرار بگیریم. این مدال متعلق به کل مردم کرواسی است، برای همه افرادی که ما را تشویق می کنند میروسلاو بلاژویچ، این موفقیت برای توست من می توانم پنج مدال کسب کنم، اما تو همیشه سرمربی همه سرمربیان باقی خواهی ماند.

می دانم معدود افرادی انتظار داشتند که تیم ملی کرواسی دوباره به بالاترین سطح فوتبال جهان برسد. باید از بازیکنان تیم ملی کرواسی تشکر کنم، آنها امروز خیلی سخت تلاش کردند و همه قصد ما کسب نتیجه مورد نظر و پیروزی مقابل مراکش بود. ما مدال برنز را در مسابقات بزرگی مانند جام جهانی به دست آوردیم و به نظر من این دستاورد فوق العاده ای است.

قرار گرفته و بازی را شروع کردند. همه بازیکنان کرواسی هر چه در توان داشتند را در این مسابقات ارائه دادند. برای من این مدال برنز مانند طلای واقعی است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کروات ها برنزی شدند؛جدال شگفتی ساز ها به کام ‌کرواسی به پایان رسید
P