کریم بنزما بر سر دوراهی؛ماندن در مادرید یا رفتن به دوحه؟!

کریم بنزما بر سر دوراهی؛ماندن در مادرید یا رفتن به دوحه؟!

کریم بنزما بر سر دوراهی؛ماندن در مادرید یا رفتن به دوحه؟!

___ ___ ___ ___

تیم ملی فرانسه فردا در دیدار فینال جام جهانی 2022 قطر در حالی به مصاف تیم ملی آرژانتین خواهد رفت که بنزما در ترکیب این تیم غایب خواهد بود.

این ستاره فرانسوی علی رغم نمایش درخشانی که در یک سال گذشته در ترکیب رئال مادرید ارائه کرده است، نتوانست تیم ملی کشورش در رقابت‌های جام جهانی همراهی کند و مصدومیت مانع از حضور او در قطر شد.

این در حالی است که او به همراه دیگر بازیکنان راهی دوحه شده بود اما پس از احساس درد کمی که داشت اردو را ترک کرد اما منابع نزدیک به او می‌گویند که این مشکل فقط در فاصله سه روز حل شد و در واقع تاکید دشان بر ترک اردو توسط او بود که باعث شد این بازیکن نتواند در جام جهانی به میدان برود.

بسیاری معتقد بودند که همین موضوع باعث دلخوری بین این بازیکن و سرمربی تیم ملی فرانسه شده است اما حالا روزنامه اکیپ خبر داده که مشکل به پیش از این برمی‌گردد و در واقع دشان دلیل خودش را برای نارحتی از بنزما دارد.

هوای رابطه بنزما با دشان در این مقطع اما ابری به نظر می رسد. سرمربی تیم تمایلی به استفاده از کریم برای یک بازی ندارد و ترجیح می دهد در فینال با همان تیمی بازی کند که کل جام را با آن پیش برد و جواز صعود به فینال را کسب کرد. انتشار تصاویر تمرین کریم با رئال و حضور او در بازی تدارکاتی مقابل لگانس، فشار هوادارانش روی سرمربی تیم ملی فرانسه را بیشتر کرده

کریم بنزما با انتشار تصویری از خود به این جمله کوتاه بسنده کرده است: علاقه ای ندارم!همین دو کلمه در این شرایط، صدها هزار هوادار را طی ساعات اخیر درگیر خود کرده است. همه می خواهند بدانند منظور کریم از این جملات چیست و منتظر هستند تا ادامه این داستان را از زبان دشان یا بازهم خود این بازیکن پیگیری کنند

این مربی فرانسوی از این موضوع ناراحت است که بنزما در مراسم اهدای توپ طلا صرفا از کارلو آنچلوتی به عنوان سرمربی‌اش تشکر کرد و نامی از او و کمک‌هایش پس از بازگشت این بازیکن به تیم ملی نبرد.

دیدیه دشان پس از پیروزی مقابل مراکش در اتاق مطبوعات هنگامی که از او پرسیدند آیا کریم فرصتی برای بازگشت یا حضور در سکوها یا بازی در صورت بهبودی را دارد؟ او به سادگی و سردی پاسخ داد: سوال بعدی

طلسم حضور کریم بنزما در تیم ملی فرانسه از سال ها پیش شروع شد و این مهاجم متهم و در نهایت توسط دادگستری فرانسه به عنوان همدستی در باج گیری از هم تیمی سابق خود، متیو والبوئنا، محکوم شد این داستان از سال 2015 کلید خورد و بنزما را از آن تیمی که در نهایت قهرمان جام روسیه شد، کنار گذاشت بنزما در پرونده یاد شده محکوم شده که شش سال پیش در نقش یک واسطه برای چند فرد باج‌گیر سعی کرده است هم‌تیمی سابقش در لیون و تیم ملی فرانسه را متقاعد کند که مبلغ درخواستی باج‌گیرها را بپردازد تا آنها از انتشار یک فیلم خصوصی از والبوئنا خودداری کنند بنزما در نهایت به یکسال حبس تعلیقی و پرداخت 75 هزار یورو جریمه محکوم شد.

این پرونده عجیب و جنجالی باعث دوری پنج ساله بنزما از تیم ملی فرانسه شد اما عملکرد عالی در رئال مادرید او را در یورو 2021 به جمع خروس ها برگرداند. بنزما با فرانسه نتوانست یورو را فتح کند اما امیدوار بود تا پس از دریافت طلا در سال 2022، قهرمانی در جام جهانی قطر را جشن بگیرد که یک مصدومیت، همه چیز را خراب کرد. او چند روز به شروع جام مصدوم و اردوی فرانسه را ترک کرد با این وجود دشان مهاجم رئال را از لیست تیمش حذف نکرده و به جای 26 بازیکن با 25 بازیکن راهی قطر شد صعود فرانسه به فینال با بازگشت کریم به تمرینات رئال همزمان شد تا گمانه زنی های زیادی در خصوص حضور او در فینال مطرح گردد، روند بهبودی این بازیکن زودتر از حد انتظار به پایان رسیده بود و به نظر می رسد که دشان آمادگی روبرو شدن با چنین موضوعی را نداشته است.

دشان در مورد اینکه کریم بنزما در بازی دوستانه رئال برابر لگانس به میدان رفت و آیا نمی توانست الان فرانسه را در فینال همراهی کند گفت: احتمالا این سوال مورد علاقه خبرنگاران خارجی بوده، اینطور نیست؟ اگر جواب ندهم، می گویید دشان عصبانی است قبل از شروع جام چند بازیکن مصدوم شدند که یکی از آنها کریم بنزما بود. در اولین بازی نیز لوکاس هرناندز مصدوم شد و الان 24 بازیکن در اردو دارم طرح سوال در مورد این بازیکنان، حداقل بگویم، کمی ناخوشایند است.

گفته می شود کریم بنزما از دشان ناراحت است و دعوت فدراسیون برای حضور در ورزشگاه بازی فینال را رد کرده است دشان در این رابطه گفت:گروه در دسترس من اینجاست و من نگران دعوت از بازیکنان سابق یا بازیکنان مصدوم از سوی فدراسیون و واکنش آنها نیستم اصلا خودم را درگیر این قضیه نمی کنم ما در ابتدا یک گروه داشتیم و به خاطر مصدومیت ها سه بازیکن را از دست دادیم کریم بنزما، انکونکو و لوکاس دیگر با ما نیستند و برای فینال 24 بازیکن در اختیار دارم.

یکی از خبرگزاری های فرانسه ادعا می کند که این ایده از خود امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه است، که در روز نیمه نهایی حضور داشت و حضور خود را در فینال مقابل آرژانتین در ورزشگاه لوسیل اعلام کرد.

ایده مکرون نه تنها آوردن بنزما، بلکه گروهی از بازیکنان مصدوم است که در قطر بوده اند یا به دلیل مصدومیت همراهی تیم را از دست داده اند، مانند پل پوگبا یا انگولو کانته.

آملی اودیا کاسترا، وزیر ورزش فرانسه، کسی است که این موضوع را در RTL تایید کرد و گفت می دانم که مکرون مشتاق انجام این کار است و سخت تلاش می کند.

قضیه این است که بنزما خیلی شبیه بقیه نیست او در مادرید، یک بازی دوستانه مقابل لگانس انجام داد و آسیبی ندید،همانطور که مارکا این هفته گزارش داد، مهاجمی که در 19 نوامبر مصدوم شد، زمانی که سرمربی فکر می کرد که به خاطر زمان اندک بازنمی گردد، توسط دشان خط خورد.

با این حال، بهبودی بنزما نشان داد که ضرب‌الاجل‌های تعیین‌شده توسط فدراسیون فوتبال فرانسه با میزان مصدومیت او همخوانی نداشت.

حضور بنزما در قطر اگرچه بعید است اما غیر ممکن نیست و بستگی به قدرت متقاعدسازی رئیس جمهور فرانسه دارد اگر او توانست کیلیان امباپه را برای ماندن در پاری سن ژرمن متقاعد کند، پس چرا امروز نتواند؟

به زعم بسیاری، اینکه چه بنزما به قطر بیاید یا نه، مهاجم رئال مادرید روی کاغذ قهرمان جهان خواهد شد زیرا کسی جایگزین او نشده است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کریم بنزما بر سر دوراهی؛ماندن در مادرید یا رفتن به دوحه؟!
P