کسر امتیاز از اورتون

رسمی اورتون نقره داغ شد؛ کسر ده امتیاز از اورتون قطعی شد!

کسر امتیاز از اورتون – باشگاه اورتون به دلیل نقض قوانین فرپلی مالی با کسر 10 امتیاز رو‌به‌رو شد.

کمیته مستقل بررسی تخلفات مالی اورتون این باشگاه را به دلیل سرپیچی از مقررات بازی جوانمردانه با کسر ۱۰ امتیاز جریمه کرد‌. این بزرگ‌ترین جریمه متحمل‌شده توسط یک باشگاه در تاریخ لیگ برتر انگلیس است. نخستین بار سازمان لیگ برتر این اتهام را به باشگاه واقع در مرسی‌ساید وارد کرد اما مطابق قوانین، بررسی پرونده توسط یک کمیته آزاد و مستقل انجام گرفت. به نظر می‌رسید اورتون با کسب چند نتیجه مناسب و در حضور باشگاه‌های ضعیف متعدد، امسال خیلی زود از خطر سقوط رهایی یافته اما حالا با کسر 10 امتیاز، اوضاع در انتهای جدول دگرگون می‌شود و اورتون با 2 امتیاز اختلاف نسبت به منطقه بقا به رده نوزدهم جدول سقوط می‌کند.!

کسر امتیاز اورتون

بیانیه لیگ برتر انگلیس

یک کمیسیون مستقل به دلیل نقض قوانین سودآوری و پایداری لیگ برتر (PSR) فوراً 10 امتیاز از باشگاه اورتون کسر کرده است. اوایل سال جاری لیگ برتر از این باشگاه شکایت کرد و پرونده را به کمیسیون مستقل ارجاع داد.

در جریان رسیدگی، باشگاه اعتراف کرد که قوانین PSR را برای دوره منتهی به فصل 22-2021 نقض کرده است اما میزان تخلف همچنان مورد مناقشه بود. پس از یک جلسه استماع 5 روزه در ماه گذشته، کمیسیون تشخیص داد که محاسبه PSR باشگاه اورتون برای دوره مربوطه منجر به زیان 124.5 میلیون پوندی شده، و از محدوده مجاز 105 میلیون پوندی قوانین PSR، فراتر رفته است. کمیسیون به این نتیجه رسید که مجازات این باشگاه در قالب کسر 10 امتیاز اعمال شود.

بیانیه باشگاه اورتون

باشگاه فوتبال اورتون از حکم کمیسیون لیگ برتر شوکه و ناامید شده است. باشگاه معتقد است که کمیسیون یک تحریم ورزشی کاملاً نامتناسب و ناعادلانه را اعمال کرده است. این باشگاه قبلاً قصد خود را برای تجدید نظر در مورد این تصمیم به لیگ برتر اعلام کرده است. روند استیناف اکنون آغاز می‌شود و پرونده باشگاه در زمان مقرر توسط هیئت تجدید نظر منصوب شده بر اساس قوانین لیگ برتر، بررسی می‌شود. اورتون معتقد است که در اطلاعاتی که به لیگ برتر ارائه کرده، شفاف بوده و همیشه به یک‌پارچگی روند احترام گذاشته است. هم سختی و هم شدت محرومیت اعمال شده توسط کمیسیون منصفانه نیست. باشگاه همچنین تصمیمات اتخاذ شده در مورد سایر موارد مربوط به قوانین سود و پایداری لیگ برتر را با علاقه زیادی رصد خواهد کرد. اورتون تا زمانی که روند تجدید نظر به پایان نرسد نمی‌تواند در این مورد اظهار نظر کند.

دلیل کسر امتیاز

مطابق قوانین لیگ برتر انگلیس تیم‌ها به اندازه درآمدهای فوتبالی خود حق هزینه دارند و میزان تفاوت بین دخل و خرج و ضررهای باشگاه در یک بازه سه‌ساله نباید از حداکثر 105 میلیون پوند فراتر برود. در بیانیه باشگاه اورتون آمده:باشگاه اعتقاد دارد کمیته تفحص یک تجربه کاملاً نامتناسب و غیرمنصفانه را اعمال کرده است. اورتون تأکید می‌کند در اطلاعات مالی ارائه‌شده به سازمان لیگ برتر شفاف بوده و همیشه به سلامت کار احترام گذاشته است.کمیته مستقل ماه گذشته دفاعیات سران اورتون را دریافت کرد و در ادامه بررسی‌ها مشخص شد میزان بدهی باشگاه اورتون در بازه 3 ساله منتهی به فصل 22-2021 بیش از 124.5 میلیون پوند بوده است.

اخراج سرمربی یونیون برلین

باشگاه اورتون تمام اتهامات را قویاً رد کرده و از دید مسئولان این تیم، جریمه سنگین به دلیل خطاهای حسابداری غیرمنصفانه است. اورتون قصد فرجام‌خواهی در مورد این حکم سنگین را دارد و در بیانیه باشگاه آمده، تیم، شوکه‌‌زده شده و ناامید است. پیش از این، باشگاه‌های لیدزیونایتد، لسترسیتی و برنلی اعلام کرده بودند خسارت متحمل شده را از گروه تجاری 777 طلب خواهند کرد؛ باشگاه‌هایی که طی فصول گذشته با اختلاف اندک نسبت به تافی‌ها، سقوط به سطح دوم را تجربه کرده بودند.

چلسی و سیتی تیم های بعدی؟

یکی از مشاوران اقتصادی سابق منچسترسیتی به آن‌ها و چلسی هشدار داد که جریمه سنگینی در انتظارشان خواهد بود.

طی حکم رسمی اعلام شد که باشگاه اورتون به دلیل تخلف مالی و نقض قوانین فرپلی مالی با جریمه سنگین کسر 10 امتیاز روبه‌رو شده است که باعث شده این تیم در منطقه سقوط از لیگ برتر انگلیس قرار بگیرد.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که سیتی با 115 مورد نقض قوانین مالی لیگ برتر روبه‌رو شده و چلسی هم به دلیل پرداخت‌های غیر رسمی و غیر قانونی رومن آبراموویچ، مالک سابق این باشگاه، با مشکل مشابهی دست و پنجه نرم می‌کند.

استفان بروسون، وکیلی که مشاوره اقتصادی باشگاه سیتی را برعهده داشت، ساعتی قبل با انتشار توییتی در صفحه رسمی‌اش با هشدار جدی به این باشگاه و چلسی نوشت:بدون دیدن قضاوت و دلایل این تصمیم باید بگوییم که کسر 10 امتیاز از اورتون به دلیل نقض قوانین فرپلی مالی به نظر من بسیار سخت‌گیرانه است.

اما چنین تصمیمی یعنی جریمه بسیار دشواری پیش‌روی سیتی (در صورت اثبات تخلف) و همچنین چلسی (اگر اتهام ثابت شود و پرداخت‌های غیر رسمی صورت گرفته باشد) خواهد بود که به احتمال زیاد شامل حذف آن‌ها از لیگ برتر هم هست.

حالا به‌نظر می‌رسد که مدیران این دو باشگاه با معضلات جدی روبه‌رو خواهند بود و باید به‌صورت جدی نگران جریمه‌های پیش‌رو باشند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P