کنارگیری شیخ جاسم از خرید شیاطین سرخ

کنارگیری شیخ جاسم؛ قطری ها منچستر یونایتد را نمیخرند

شیخ جاسم و کنسرسیوم قطری که خواهان خرید باشگاه منچستریونایتد بودند از رقابت با دیگر خریداران کنار کشیدند و پرونده مالکیت قطری‌ها بر باشگاه انگلیسی رسما بسته شد.

شیخ جاسم که از مدتی پیش برای خرید باشگاه منچستریونایتد تلاش می‌کرد به مالکان آمریکایی این باشگاه، خانواده گلیزر، اطلاع داد که دیگر در رقابت برای خرید این باشگاه حضور نخواهد داشت.

کنارگیری شیخ جاسم از خرید شیاطین سرخ

شیخ جاسم تقریبا 2 برابر ارزش تخمین‌زده شده برای منچستریونایتد هم برای خرید این باشگاه پیشنهاد نقد روی میز گلیزرها گذاشت. با این حال این میزان هم برای در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه از خانواده آمریکایی کافی نبود. شیخ جاسم حتی بیش از یک میلیارد پوند هم برای ترمیم تمام نقاط ضعف تیم کنار گذاشته بود؛ موضوعی که او را تبدیل به خریدار محبوب هواداران یونایتد می‌کرد. با این حال هواداران حامی مرد قطری به مراد خود نرسیدند و پس از چندین ماه خبرهای ضد و نقیض بالاخره قطری‌ها از پروژه خرید منچستریونایتد عقب‌نشینی کردند. منچستر چند سال قبل و پیش از تصدی مالکیت نیوکاسل، باشگاهی بود که کنسرسیوم تحت حمایت بن‌ سلمان قصد خرید آن را داشت. در آن برهه هم سناریویی تقریبا مشابه رقم خورد و مشتری عرب باشگاه با وجود پیشنهاد مبلغی بیش از ارزش تخمین‌زده شده باشگاه در خرید یونایتد ناکام ماند.

سرمربی جدید رنجرز

شیخ جاسم تنها گزینه جدی خرید سهام کامل یونایتد به شمار می‌رفت و با کنار کشیدن او از کورس استهلاکی رقابت بر سر گران‌ترین باشگاه فوتبال تاریخ جهان، جیم راتکلیف تنها چهره سرشناس باقی‌مانده در فهرست مشتریان است؛ هوادار قدیمی باشگاه که البته 51 درصد از سهام شیاطین سرخ را برای خود کافی می‌داند.

شیخ جاسم از ابتدا برای خرید صددرصد سهام باشگاه اعلام آمادگی کرده بود اما رقم درخواستی گلیزرها در چند مرحله بالاتر رفت و در ادامه رسانه‌ها اعلام کردند خانواده آمریکایی قصد دارد با هدف رسیدن درآمدهای پخش تلویزیونی و بالا رفتن سهام اسمی باشگاه، فرآیند واگذاری را تا حد امکان به تعویق بیندازد. شیخ جاسم چند ماه پیش برای پذیرش پیشنهاد خود ضرب‌الاجل تعیین کرد و حالا به میلیاردرهای ساکن فلوریدا اطلاع داده از جمع خریداران جدا می‌شود. او مبلغ درخواستی گلیزرها را «تخیلی و باورنکردنی» دانسته و اعلام کرده که دیگر به این مسیر ادامه نخواهد داد.

تنها مشتری باقی مانده

سر جیم راتکلیف، میلیاردر متولد منچستر و رئیس شرکت اینئوس، حالا تنها مشتری جدی باقی‌مانده است. او که خود را هوادار قدیمی باشگاه می‌داند، قصد خرید تمام سهام باشگاه را ندارد و حتی برای جلب رضایت گلیزرها حاضر شده بود بخش اقلیتی از سهام را برای واگذاری به آنها کنار بگذارد. ارزش‌گذاری باشگاه منچستریونایتد در حال حاضر در حدود 3.2 میلیارد پوند تخمین زده می‌شود و شیخ جاسم در آخرین درخواست خود، خرید باشگاه در ازای دوبرابر این مبلغ را مطرح  کرده بود اما این پیشنهاد به محض وصول توسط گلیزرها رد شد؛ موضوعی که احتمالاً موج نارضایتی از مالکان آمریکایی را مرتفع‌تر خواهد کرد. شیخ جاسم قصد داشت بدهی یک میلیارد پوندی منچستر یونایتد در گزارش مالی ماه سپتامبر را بپردازد.

شیخ جاسم به سراغ اینتر میرود؟

توماس زیلیاکوس، تاجر سرشناس، از شیخ جاسم بن احمد آل‌ثانی خواست که در خرید باشگاه اینتر با او همراه شود.

زیلیاکوس که او هم در اولین روزهای مطرح شدن بحث فروش منچستریونایتد پیشنهادهایی را ارائه کرده بود، به این خریدار قطری پیشنهاد کرده که با او در خرید باشگاه اینتر همراه شود.

او در صفحه رسمی‌اش در توییتر خطاب به شیخ جاسم نوشت: «خوشحالم که می‌بینم تو هم به همان نتیجه‌ای رسیدی که من چند ماه پیش رسیده بودم. حالا بیا نیروهایمان را به یکدیگر ملحق کنیم و یک باشگاه ایتالیایی درجه یک را بخریم و آن را به بهترین تیم دنیا تبدیل کنیم!»

این تاجر سرشناس از هشتگ‌هایی در این پست استفاده کرد که نشان می‌داد منظورش مشخصا باشگاه اینتر است و قصد دارم سهام آنها را از خانواده ژانگ خریداری کند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P