کنفرانس جنجالی لاپورتا

کنفرانس جنجالی لاپورتا

کنفرانس جنجالی لاپورتا

ـــ ـــ ـــ ـــ ـــ

خوان لاپورتا، رییس باشگاه بارسلونا، از دقایقی قبل در نشست خبری حاضر شده تا به اتهامات درباره ارتباط این باشگاه با انریکز نگریرا پاسخ دهد.

 

بارسلونا در چند هفته اخیر درگیری پرونده و اتهاماتی جدی در زمینه پرداخت پول به نایب رییس کمیته داوران لالیگا بوده است.

مدارک منتشر شده از سوی چند روزنامه اسپانیایی نشان می‎‌دهد که این باشگاه برای سال‌های طولانی مبالغی را به نگریرا پرداخت کرده و همین موضوع باعث شده که آنها با یک پرونده جدی در زمینه پرداخت رشوه برای تغییر تصمیمات داوری روبرو باشند.

لاپورتا لحظاتی پیش در نشست خبری حاضر شد تا برای اولین بار به صورت مستقیم و صریح درباره این موضوع و اتهامات مطرح شده علیه این باشگاه صحبت کند.

 

پرونده بارسا گیت:

ما اینجا هستیم تا به هیاهوی ایجاد شده در اطراف باشگاه پاسخ بدهیم،بارسلونا همیشه نمادی از بازی جوانمردانه و اهمیت دادن به ارزش‌های والای ورزشی بوده است. بارسا قربانی کمپینی بزرگ شده که شهرت این باشگاه را هدف گرفته و هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد.

وقتی ما برنده می‌شویم، در کنار هم جشن می‌گیریم و وقتی بازنده باشیم، به حریف تبریک می‌گوییم و به دنبال پیدا کردن بهانه و توجیه نیستیم،این ارزش‌های ماست که برای ما اهمیت بسیاری دارد.

رییس بارسلونا درباره اتهامات مطرح شده و رابطه این باشگاه با نایب رییس سابق کمیته داوران لالیگا گفت:وقتی اخباری درباره نگریرا منتشر شد، بعضی از رسانه‎‌ها بلافاصله واکنش‌هایی نشان دادند تا وجهه ما را تخریب کنند،این کار به هیچ وجه اتفاقی نبود. بارسلونا هرگز به دنبال اقدامی برای به دست آوردن برتری ورزشی غیرمنصفانه نبوده است. هرگز چنین چیزی رخ نداده است.

چرا آنها نتوانستند چیزی را ثابت کنند؟ چون هیچ چیزی وجود ندارد. بارسا گزارش‌هایی را درباره داوری‌ها دریافت می‌کرد که کاری غیرقانونی نیست. چنین چیزی در باشگاه‌های بزرگ کاملا عادی و طبیعی است. گزارش‌های داوری دریافت می‌شود که هزینه‌هایی به همراه دارد. ما تمامی هزینه‌ها را به اداره مالیات ارائه کرده‌ایم. اگر شما بخواهید چیزی را پنهان کنید، چنین کاری نمی‌کنید.

 

رئال تیم حکومتی اسپانیا است!

باشگاهی هست که قصد دارد وارد بحث قانونی با ما شود. من درباره رئال مادرید صحبت می‌کنم. باشگاهی که در طول تاریخ و تا به امروز همیشه تصمیمات داوری به سود آنها بوده است. نزدیک به هفت دهه تا امروز، تمامی کسانی که مسئولیت سیستم داوری این کشور را برعهده داشتند از بین بازیکنان یا مدیران سابق رئال بوده‌اند. این که باشگاهی مانند رئال وارد این پرونده شود و بگوید حس می‌کنم به ما ضربه خورده، مثل شوخی است! رئال مادرید الگویی بی‌نظیر در زمینه خباثت است،امیدوارم که ماسک آنها در دادگاه برداشته و علیه آنها اقدام شود.

بارسلونا به اعضای انجمن این باشگاه تعلق دارد و این چیزی است که به آنها ضربه زده و ناراحت‌شان کرده است. پرونده نگریرا در واقع پرونده فساد ورزشی نیست،رئال مادرید معتقد است که ضربه خورده اما واقعیت این است که این تیم حکومتی است که برای دهه‌ها به فوتبال ضربه زده‌اند،کاری که رئال انجام داده بسیار بد است و من امیدوارم که دست آنها در طول دادگاه رو شود.

 

واکنش رئال مادرید؛سکوت!

رئال مادرید تصمیم گرفته به حرف‌های تند رئیس بارسلونا توجهی نشان ندهد و به آن هیچ پاسخی نخواهد داد.

طبق گزارش مارکا، باشگاه رئال مادرید قصد ندارد به صورت علنی به اظهارات لاپورتا واکنش نشان دهد و همه تمرکز باشگاه روی ادامه فصل است.

در ادامه گزارش آمده است که رئال مادرید وارد بازی‌ای که لاپورتا دوست دارد، نخواهد شد و اتهامات را نیز بی‌اساس می داند. در رئال معتقدند لاپورتا برای دور کردن توجهات از واقعیت ماجرا تصمیم گرفته به رئال حمله کند اما واکنش باشگاه مادریدی به بارسلونا مثل واکنش به بیانیه‌های اخیر اتلتیکو خواهد بود. رئال مادرید پاسخی برای بارسلونا ندارد و البته ارتباط دوستانه دو باشگاه نیز عملا از بین رفته است. همانطور که رئال سال قبل به یک دهه رابطه خوب با اتلتیکو پایان داد، اکنون با بارسلونا نیز دوست نخواهد بود و دو باشگاه از این پس تنها به منافع خود فکر خواهند کرد. برای مثال رئال مادرید در زمان خود این شانس را داشت تا با گاوی قرارداد ببندد ولی روابط خوب با بارسلونا باعث شد تا تحرکی در این زمینه نشان ندهد اما از این پس همه چیز متفاوت خواهد بود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کنفرانس جنجالی لاپورتا
P