کیزا بدنبال جدایی از یوونتوس

یوونتوس و کیزا در مسیرجدایی؛ فدریکو راهی انگلیس میشود؟

پس از حذف ناپولی و لاتسیو از لیگ قهرمانان اروپا، بیانکونری توانست جواز حضور در مسابقات جام‌ جهانی باشگاه‌های را کسب کند. در آن زمان خبری اعلام شد مبنی بر اینکه جونتولی(مدیر ورزشی یوونتوس) در تکاپوی تمدید قرارداد با ستاره مطرح تیم، فدریکو کیزا تا سال 2027 است.قرارداد فدریکو در تابستان 2025 به پایان می‌رسد.

کیزا بدنبال جدایی از یوونتوس

کیزا در مسیرجدایی از تورین

رابطه کیزا با آلگری اصلا مساعد نیست و گفته می‌شود او در صورت ماندگاری آلگری در یوونتوس برای فصل آینده، حاضر نیست دیگر لباس سیاه و سفید را بر تن کند.

از دیدگاه کیزا، او موافق ماندن در یوونتوس نیست چرا که به طرز فکر آلگری علاقه‌ای ندارد و از پست بازی خودش تنفر دارد.

آلگری طی 2 فصل اخیر در ترکیب 2-5-3 از کیزا به عنوان مهاجم نوک استفاده می‌کند؛ در حالی که این بازیکن علاقه دارد در پست بال (مانند تیم‌های پیرلو و مانچینی) بازی کند. پس می‌توان گفت ماندن یا رفتن کیزا کاملا به آینده آلگری معطوف است.

اما گفته می‌شود مذاکرات یوونتوس با این بازیکن به بن‌بست رسیده چون باشگاه به دلیل مصدومیت‌های متعدد حاضر نیست حقوق 7 میلیونی به این بازیکن بپردازد. کیزا در سال 2022 با مصدومیت رباط صلیبی مواجه شد و مدت زمانی بیش از انتطار معمول را از میادین دور بود  و پس از بازگشت هم مصدومیت‌های جدیدی به آسیب‌های کهنه‌اش افزوده شد تا او هیچ‌وقت نتواند به فرم رویایی یورو 2020 برگردد و در مجموع 3 فصل گذشته 80 بازی را از دست داده  که برای مدیران و کادرفنی تیم بسیار ناامیدکننده است.

به همین دلیل یوونتوس مذاکرات با این بازیکن را تا تابستان و پس از اتمام یورو 2024 و یک ارزیابی جامع از وضعیت بازیکن در آن زمان، به تعلیق درآورده و در صورتی که علاقمند به تمدید با این بازیکن نباشد با تیم‌های دیگر وارد مذاکره خواهد شد تا ضمن درآمدی درحدود 40 میلیون یورو، مانع از خروج این بازیکن به صورت آزاد در سال 2023 شود. او در طول این فصل در 24 بازی، تنها 7 گل زده و یک پاس گل در دفتر آمارش می‌بیند.

در سال‌های گذشته، همواره فدریکو با شایعاتی مبنی بر انتقال به لیگ انگلستان روبا‌رو بوده و تمام گمانه‌زنی‌های کنونی هم می‌گویند او در صورت ترک بانوی پیر قطعا به انگلیس خواهد رفت.

پنج پیشنهاد از انگلیس برای ستاره یوونتوس

شیاطین سرخ یکی از مشتریان کیزا هستند و مکاتبات خود با یوونتوس را از الان آغاز کرده‌اند.

با توجه به احتمال بالای ماندگار شدن تن‌هاخ در یونایتد، حضور کیزا در ترکیب 1-3- 2-4 او می‌تواند مثمرثمر باشد. آن‌ها البته در پست کیزا، رشفورد و حتی گارناچو را دارند و باید دید برای خرید کیزا، یکی از این 2 بازیکن را به فروش می‌رسانند یا خیر؟

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل حضور منچستریونایتد در صف مشتریان کیزا، نیاز لیورپول به این بازیکن است و هرچند آن‌ها نیاز مبرم به خرید این بازیکن را احساس‌ نمی‌کنند اما وارد این رقابت شده‌اند تا کار را برای دیگر تیم شمالی سخت کنند.

لیورپول را احتمالا باید مهم‌ترین مشتری کیزا دانست چرا که با فروش صلاح به عربستانی‌ها، آنها نیاز قطعی به یک بازیکن باکلاس برای جایگزینی او دارند. گفته می‌شود سرخ‌های مرسی‌ساید در هفته‌های گذشته بیشتر از هر تیم دیگری با یوونتوس در تماس بوده‌اند.

چلسی هم مانند لیورپول و منچستریونایتد در ترکیبشان از بال بهره می‌برند و کیزا هم از حضور در پایتخت استقبال می‌کند. گفته می‌شود آن‌ها از عملکرد مودریک و استرلینگ رضایت ندارند و با جذب کیزا به دنبال افزایش بار هجومی خود هستند.

آرتتا هم  به سبک بازی کیزا علاقمند است و او را به عنوان یک بازیکن جایگزین برای ساکا و مارتینلی نگاه می‌کند چون آن‌ها دقایق زیادی در فوتبال فرسایشی انگلیس بازی می‌کنند و نیازمند ریکاوری و استراحت هستند.

عربستانی‌های مالک نیوکاسل هم به خرید او می‌اندیشند. چرا که پس از فروش سنت مکسیمن در تابستان، همچنان نتوانسته‌اند جایگزین مناسبی پیدا کنند و حضور کیزا در لباس این تیم و هم‌تیمی شدن با ساندرو تونالی، دیگر جوان فوتبال ایتالیا، می‌تواند رقابت خوبی با آرون گوردون بسازد و این رقابت شاید باعث پیشرفت هر دوی آنها شود.

برای جمع‌بندی باید گفت تمام این 5 تیم ذکرشده با شرایط مختلف، خواهان جذب پسر طلایی فوتبال ایتالیا شده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد با وجود افت کیزا، تیم‌های انگلیس از کیفیت نهفته او آگاه هستند. دست کیزا و یوونتوس در این ماجرا بسیار باز است و باید دید در نهایت کیزا در کشورش می‌ماند یا به انگلیس کوچ می‌کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P