کیلیان امباپه قراردادی سه ساله جدید با پاری سن ژرمن امضا کرد

قرارداد کیلان امباپه

کیلیان امباپه قراردادی سه ساله جدید با پاری سن ژرمن امضا کرد، اما لالیگا اعلام کرد پس از نپیوستن او به رئال مادرید، از این قرارداد شکایت خواهد کرد.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

در حالی که تمام فوتبال دوستان منتظر اعلام رسمی حضور امباپه در رئال بودند و تمام خبرگذاری ها خبر از توافق امباپه با رئال را می دادند این بازیکن با اعلام خبر تمدید قرارداد خود همه را در شک فرو برد

رئال که تابستان گذشته مایل بود 230 میلیون یورو برای جذب مهاجم در اخرین روز نقل و انتقالات بپردازد آماده بود برای انتقال امباپه 110 میلیون پوند و دستمزد سالیانه 20 میلیون پوند پس از کسر مالیات بدهد. کل سرمایه گذاری رئالی ها حدود 300 میلیون پوند بود.

امباپه قبل از آخرین بازی خانگی PSG در لیگ 1 مقابل متز که در آن هت تریک کرد  در زمین حاضر شد و گفت: “می خواهم اعلام کنم که تمدید قراردادم را با پاری سن ژرمن انتخاب کرده ام. که از این انتخابم بسیار خوشحالم.

من متقاعد شده‌ام که اینجا می‌توانم در باشگاهی رشد کنم که همه چیز لازم را برای عملکرد در بالاترین سطح فراهم می‌کند. همچنین از ادامه بازی در فرانسه، کشوری که در آن متولد شدم، جایی که در آن رشد کرده ام  و جایی که در آن بزرگ شده‌ام، خوشحالم. من نام خود را ساخته ام.

لالیگا از معامله “رسوایی” خشمگین است

خبر چرخش امباپه با واکنش پر سر و صدای مقامات فوتبال اسپانیا مواجه شد و لالیگا اعلام کرد به دلیل “عدم رعایت فیرپلی مالی یوفا” از سوی پاری سن ژرمن به یوفا، مقامات مالیاتی فرانسه و اتحادیه اروپا شکایت خواهد کرد.

در بیانیه لالیگا در شنبه شب آمده است: «این نوع توافق به پایداری اقتصادی فوتبال اروپا حمله می‌کند و صدها هزار شغل و یکپارچگی ورزشی را به خطر می‌اندازد – نه تنها در رقابت‌های اروپایی، بلکه در لیگ‌های داخلی کشور ها.

باشگاهی مانند پاری سن ژرمن که فصل گذشته زیان بیش از 220 میلیون یورو را گزارش کرد، پس از انباشت ضرر بیش از 700 میلیون یورو در فصول قبل (در حالی که درآمد اسپانسر را با ارزش گذاری مشکوک گزارش می کرد) با هزینه کارکنان ورزشی در حدود 650 میلیون یورو، رسوایی است  و این مصداق بارز عدم رعایت فیرپلی مالی است.

با همه موارد فوق، لالیگا قصد دارد برای ادامه دفاع از اکوسیستم اقتصادی فوتبال اروپا و پایداری آن ، از PSG به یوفا، مقامات اداری و مالیاتی در فرانسه و در برابر نهادهای ذیصلاح اتحادیه اروپا شکایت کند.”

این بیانیه نتیجه گیری می کند که رفتار ناصر الخلیفی، رئیس پاری سن ژرمن و باشگاهش «فوتبال اروپا را در سطح سوپرلیگ اروپا به خطر می اندازد و به همان اندازه برای فوتبال اروپا مضر است».

بعد از این اظهار نظرات مسئولان فرانسوی نیز واکنش هایی نشان دادند:

تام ویلیامز کارشناس فوتبال فرانسوی:

“فکر نمی‌کنم تا به حال دیده باشم که تیم رقیب از بازیکنی که قرارداد جدیدی را با باشگاهش در مسابقات قهرمانی دیگر امضا می‌کند خشمگین شود. من انتظار قانونی ندارم، اما دوست دارم ببینم لالیگا چگونه می‌تواند بر این موضوع تأثیر بگذارد.

این اولین باری نیست که خاویر تباس [رئیس لالیگا] در مورد پولی که پاری سن ژرمن در اختیار دارد و نحوه خرج کردن آن صحبت می کند. بدیهی است که آنها باید پول زیادی را برای نگه داشتن امباپه خرج کنند و علامت سوال خواهد بود. در این مورد مطرح شود

“به همان اندازه که PSG خوشحال است، آیا این یک چیز بزرگ برای فوتبال است که این تعداد انگشت شماری از باشگاه ها دارای امکاناتی هستند که در اختیار دارند و می توانند چنین پولی خرج کنند؟

امباپه در بیانیه ای که برای اعلام این قرارداد به رئیس جمهور انجام داد، اشاره کرد: «از ناصر الخلیفی رئیس جمهور به خاطر اعتماد، درک و صبرش تشکر می کنم.

من همچنین می‌خواهم از همه هواداران پاریسن ژرمن، چه در فرانسه و چه در سراسر جهان، به خاطر حمایت‌شان به‌ویژه در ماه‌های اخیر تشکر کنم. با هم، در کنار هم و جاه‌طلبانه، ما در پاریس جادو خواهیم کرد».

PSG نقطه عطف شگفت انگیز در تاریخ

امباپه با دستمزد حدود 1 میلیون پوند در هفته پس از دریافت مبلغ 100 میلیون پوند از پاری سن ژرمن، به پردرآمدترین بازیکن فوتبال جهان تبدیل شد. باشگاه همچنین امتیازاتی را در مورد حق تصویر با امباپه برای دریافت پاداش برای گل ها، افتخارات توپ طلا و موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا انجام داده است.

الخلیفی، رئیس و مدیرعامل پاری سن ژرمن گفت:  تعهد کیلیان به پاری سن ژرمن نقطه عطف شگفت انگیزی در تاریخ باشگاه ما و لحظه ای شگفت انگیز برای هواداران ما در سراسر جهان است.”

از روزی که کیلیان به خانواده ما ملحق شد، او در هر مرحله به عظمتی فراتر از سال های خود دست یافته است. با تعهد به PSG، او پایه و اساس آینده باشگاه ما در داخل و خارج از زمین خواهد بود.

من فوق العاده مفتخرم و بسیار خوشحالم – برای کیلیان، برای هواداران ما و کل خانواده پاری سن ژرمن ما در سراسر جهان – که به سفر فوق العاده خود با هم ادامه خواهیم داد. برای هواداران و باشگاه ما، بزرگترین فصل های آینده ما در پیش است.”

در مورد آینده مائوریسیو پوچتینو، سرمربی پاری سن ژرمن و لئوناردو، مدیر ورزشی، هنوز علامت سوال های بزرگی وجود دارد. پی اس جی می خواهد که زین الدین زیدان جانشین پوچتینو در تابستان امسال شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قرارداد کیلان امباپه
P