گابریل مارتینلی سوپرایز تیته در جام جهانی

گابریل مارتینلی سوپرایز تیته در جام جهانی

گابریل مارتینلی سوپرایز تیته در جام جهانی

ــ ــ ــ ــ ــ ــ

فهرست تیم ملی برزیل برای حضور در جام جهانی 2022 قطر از سوی تیته اعلام شد و حضور دنی آلوس و غیبت روبرتو فیرمینو واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

گابریل مارتینلی
گابریل مارتینلی

نام جذاب دیگری که در این فهرست به چشم می‌خورد، نام مارتینلی است که توانست در کنار گابریل ژسوس از آرسنال خودش را به تیته اثبات کند و در فهرست 26 نفره برزیل برای جام جهانی جا داشته باشد.

گابریل مارتینلی از طرف آرسنالی‌ها لقب “باتری دوراسل توپچی‌ها” را دریافت کرده و یکی از بازیکنان محبوب این تیم است. او نزدیک به سه سال بعد از پشت سر گذاشتن بازی در لیگ دسته چهار کشورش برزیل حالا یکی از امیدهای سلسائو برای درخشش در جام جهانی قطر است.

چهار سال پیش که هموطنان مارتینلی در روسیه در جام جهانی حاضر بودند و بیش از مرحله یک‌چهارم نهایی پیش نرفتند و با شکست مقابل بلژیک حذف شدند، مارتینلی آن روزها در 17سالگی بازیکن تیم ایتوانوی شهر سائوپائولو بود که در لیگ سری D این کشور حضور داشت.

مارتینلی پیش از پیوستن به باشگاه دسته‌چهارمی ایتوانو برای باشگاه کورینتیانس فوتسال بازی می‌کرد و عضو تیم فوتسال جوانان این باشگاه بود. او اما در سال 2015 به ایتوانو پیوست و دو سال بعد اولین قرارداد حرفه‌ایش را با این تیم امضا کرد. مارتینلی در 34 بازی برای این تیم 10 گل به ثمر رساند و مورد توجه چند باشگاه اروپایی قرار گرفت.

آرسنال اما سریعتر دست به کار شد تا با پرداخت 8 میلیون یورو او را به انگلستان منتقل کند و در سال 2019 ستاره جوان برزیلی برای اولین بار در باشگاه آرسنال حاضر شد تا برای این تیم به میدان برود.

آرسنالی‌ها در نظر داشتند این برزیلی 18ساله را ابتدا در آکادمی و تیم ذخیره‌ها به خدمت بگیرند ولی او خیلی زود با نشان دادن هوش و بازی‌خوانی و بازی پرشور در تور پیش‌فصل نظر اونای امری را جلب کرد و به تیم اول راه یافت. نقطه شروع درخشش استثنایی این برزیلی در آرسنال همینجا بود. درخششی که چهل ماه بعد او را به تیم ملی کشورش رسانده و او را آماده کرده تا بازی در جام جهانی با پیراهن پرافتخار سلسائو را تجربه کند.

نیمار در اقدامی جالب تصمیم گرفت که در زمان اعلام فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی از خودش فیلم بگیرد و سپس این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و واکنش این بازیکن به حضور مارتینلی بسیار جالب توجه بود.

در ویدئوی منتشر شده از نیمار مشخص است که این بازیکن در کنار دوستان و خانواده در منزلش در حال تماشای فهرست اعلام شده از تلویزیون است. وقتی نام مارتینلی مطرح می‌شود، نیمار کاملا متعجب می‌شود.

این بازیکن پیش از این تنها سه بار با پیراهن تیم ملی برزیل به میدان رفته و در طول این سه بازی نیز 81 دقیقه برای این تیم بازی کرده است و شاید همین تجربه کم او از حضور در سطح ملی باعث تعجب نیمار از حضور او در میدان شده است.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گابریل مارتینلی سوپرایز تیته در جام جهانی
P