گالتیه در آستانه اخراج

گالتیه در آستانه اخراج

گالتیه در آستانه اخراج

___ ___ ___ ___ ___ ___

کریستوف گالتیه، سرمربی پاری سن ژرمن، تنها دو بازی فرصت دارد تا در صورت کسب نتایج مدنظر بتواند به حضور روی نیمکت این تیم ادامه دهد

گالتیه تابستان سال گذشته به عنوان جانشین مائوریسیو پوچتینو انتخاب شد و هدایت پاری سن ژرمن را با تمامی ستارگان بزرگ و نامدارش در اختیار گرفت.

در حالی که بسیاری در ابتدای فصل به موفقیت او در پارک دو پرنس امیدوار بودند، این مربی 56 ساله نتوانست انتظارات را برآورده کند و حذف از لیگ قهرمانان در مرحله یک هشتم با دو شکست در بازی رفت و برگشت برابر بایرن مونیخ باعث شد که کار برای او سخت شود.

این تیم با وجود داشتن ستاره‌هایی چون لیونل مسی، نیمار و کیلیان امباپه حتی در رقابت‌های لیگ فرانسه هم نمایش مقتدرانه هر فصل را نداشته و شکست این هفته برابر لیون باعث شد که آنها با آمار فاجعه‌بار هشت شکست در 18 بازی از ابتدای سال که آخرین بار در سال 2001 در این تیم به ثبت رسیده بود برابری کنند.

در حالی که بعضی از خبرنگاران از اعتماد مدیران پی اس جی به گالتیه خبر داده بودند اما حالا روزنامه اکیپ مدعی شده که صبر این باشگاه به سر آمده و آنها به این مربی فرانسوی هشدار داده‌اند که اگر در دو بازی پیش رو شرایط را تغییر ندهد و نتایج مدنظر را کسب نکند، از هدایت این تیم برکنار خواهد شد.

 پی اس جی روز شنبه باید در خانه نیس به مصاف این تیم برود و پس از آن هم در 15 آوریل برابر لانس قرار خواهد گرفت که هر دو بازی از حساسیت خاصی برای آنها برخوردار است.

این مربی پیش از این گفته بود که برنامه‌هایش برای فصل 24-2023 را به لوئیس کامپوس و ناصر الخلیفی تحویل داده و با آنها در این باره صحبت کرده اما حالا شرایط به یک باره برای او کاملا تغییر کرده است.

 

 دو گزینه روی میز مدیران پاریس

یک رسانه فرانسوی اعلام کرد مدیران پاری سن ژرمن دو گزینه را به عنوان گزینه‌های اصلی مدنظرشان برای جانشینی کریستوف گالتیه، سرمربی فعلی این تیم، انتخاب کرده‌اند.

اولین اسمی که پیش از این هم به عنوان گزینه پی‌اس‌جی مطرح شده بود زین‌الدین زیدان است. اما با توجه به اینکه پاریسی‌ها تابستان گذشته قبل از استخدام گالتیه برای جذب زیدان تلاش زیادی کرده و موفق نشدند و این واقعیت که زیدان به دلیل ارتباطی که با مارسی دارد بعید است راهی پاریس شود، نام او به عنوان گزینه کمتر محتمل مطرح شده است.

دو گزینه بعدی که مدیران پاری سن ژرمن با تمام قوا برای به خدمت گرفتن آنها تلاش خواهند کرد مورینیو و یولیان ناگلزمن هستند.

هیات مدیره پی‌اس‌جی به مدیران اجرایی باشگاه اعلام کرده فارغ از اینکه در نهایت چه کسی به عنوان مربی بعدی انتخاب می‌شود، او حتما باید تجربه مربی‌گری در بالاترین سطح فوتبال اروپا را داشته باشد.

رادیو مونت‌کارلو در گزارش خود می‌گوید هنوز با هیچ‌یک از این نامزدها تماسی رسمی از طرف پی‌‌اس‌جی برقرار نشده است.

در گذشته رسانه‌های فرانسوی از چند مربی دیگر هم به عنوان گزینه‌های احتمالی پی‌اس‌جی یاد می‌کردند که از جمله آنها می‌توان به آنتونیو کونته و لوئیس انریکه اشاره کرد. اما حالا به نظر می‌رسد که در نهایت مورینیو و ناگلزمان به دور نهایی نامزدهای هدایت پی‌اس‌جی راه یافته‌اند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گالتیه در آستانه اخراج
P