گرت بیل ستاره سابق رئال مادرید از فوتبال خداحافطی کرد

گرت بیل ستاره سابق رئال مادرید از فوتبال خداحافطی کرد

گرت بیل ستاره سابق رئال مادرید از فوتبال خداحافطی کرد

___ ___ ___ ___ ____ ____

گرت بیل، ستاره فوتبال ولزی سابق رئال مادرید و تاتنهام در خبری ناگهانی با انتشار بیانیه‌ای پراحساس اعلام کرد در 33سالگی از فوتبال ملی و باشگاهی بازنشسته می‌شود.

گرت بیل در بیانیه‌ای که منتشر کرد نوشت:بعد از بررسی‌های دقیق و تامل درباره مسائل مختلف، به این وسیله بازنشستگی‌ام از فوتبال ملی و فوتبال باشگاهی را اعلام می‌کنم این تصمیم از همین لحظه اجرا می‌شود.

از اینکه موفق شدم به رویایم جامه عمل بپوشانم و ورزشی که دوست دارم را بازی کنم احساس خوشبختی می‌کنم فوتبال بهترین لحظات زندگی‌ام را به من داده است. در طول 17 فصل فوتبال بازی کردن من بهترین لحظات ممکن را تجربه کردم و تکرار آن‌ها غیرممکن است،از این پس زندگی چه چیزی برایم در چنته داشته باشد شک ندارم که آن روزهای درخشان دیگر برایم تکرار نخواهد شد.

از اولین ضربه‌هایم به توپ در باشگاه ساوتهمپتون تا آخرین ضرباتی که در لس‌آنجلس اف‌سی به توپ زدم و هر آنچه در میان این دو گذشت به دوران فوتبال باشگاهی من شکل داد دورانی که به آن واقعا افتخار می‌کنم و قدردانش هستم،بازی کردن در تیم ملی کشورم و کاپیتانی‌اش در 111 بازی به معنای واقعی کلمه رویایی بود که به واقعیت پیوست.

به باشگاه‌های سابقم ساوتهمپتون، تاتنهام، رئال مادرید و در نهایت لس‌آنجلس اف‌سی، به همه سرمربی‌ها، مربیان، کادرهای فنی و هم‌تیمی‌هایم، به همه هواداران، مدیران برنامه‌ها، دوستان و خانواده‌ام می‌گویم؛تاثیری که شما بر من گذاشتید آنقدر بزرگ است که نمی‌توان توصیفش کرد.

از این دوره بعد مرحله بعدی زندگی‌ام را آغاز می‌کنم،دوران تغییر و گذار آغاز شده و این فرصتی برای یک ماجراجویی جدید است.

آمار و افتخارات گرت بیل در دنیای فوتبال:

بیل در دوران فوتبالی خود افتخارات زیادی به دست آورده و با تیم‌های مختلف 18 جام قهرمانی در اروپا و 2 قهرمانی در آمریکا کسب کرده است. او در فصل 13-2012 بهترین بازیکن فصل و بهترین بازیکن جوان فصل لیگ برتر انگلیس انتخاب شد.پس از این فصل درخشان بود که او با قراردادی بزرگ به ارزش 101 میلیون یورو راهی رئال مادرید شد،بیل سال‌ها ستاره اول تیم ملی کشورش ولز هم بود و به مدت شش سال پیاپی بهترین بازیکن سال این کشور انتخاب شد

بیشترین افتخارات گرت بیل در رئال مادرید به دست آمده است، بیل در 258 بازی پیراهن کهکشانی هارا به تن کرده است و موفق به ثبت 106 گل و 67 پاس گل در تمام رقابت ها برای این باشگاه شده است.

بیل با پیراهن رئال تمامی جام های ممکن را فتح کرد: 5 لیگ قهرمانان،4 جام باشگاه های جهان،3سوپر کاپ اروپا و اسپانیا،3 لالیگا و 1 کوپا حاصل دست اورد بیل با پیراهن رئال مادرید بوده است.

گرت بیل در اخرین سال حضور خود در فوتبال به ایگ ام‌ال‌اس امریکا رفت و موفق شد با پیراهن لس انجلس اف‌سی یک قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی در جام حذفی به دست اورد.

اخرین تورمنت رسمی بیل در قطر رقم خورد و این تیم پس از ایران در رده چهارم به کار خود پایان داد و دیدار ولز برابر انگلیس اخرین دیدار بیل در مستطیل سبز بود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گرت بیل ستاره سابق رئال مادرید از فوتبال خداحافطی کرد
P