گزینه های ایرانی تیم ملی مشخص شدند

گزینه های ایرانی تیم ملی مشخص شدند

گزینه های ایرانی تیم ملی مشخص شدند

__ __ ___ __

فدراسیون فوتبال روز گذشته با ارسال نامه‌ای محرمانه به 7 مربی از آن‌ها برای حضور در تیم ملی برنامه خواست.

 

میل به استخدام سرمربی داخلی حالا در بین اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال افزایش پیدا کرده است و احتمال زیاد نیمکت تیم ملی به یک مربی داخلی سپرده میشود!.

گزینه های اصلی فدراسیون:

نامه‌ ارائه‌ برنامه به امیر قلعه نویی (سرمربی گل‌گهر)، فرهاد مجیدی (سرمربی الاتحاد کلبا) و مهدی تارتار (سرمربی ذوب‌آهن) نکونام(سرمربی مستعفی فولاد) و حسین فرکی (مربی سابق تیم ملی) وصول شده است،که این مربیان باید برنامه‌های خود را به فدراسیون فوتبال تحویل دهند.

معرفی کامل تر گزینه های تیم ملی

اسم امیر قلعه نویی مثل سال‌های قبل برای نشستن روی نیمکت تیم ملی خیلی جدی به گوش می‌رسد، پر افتخار ترین سرمربی ایرانی در آستانه حضور مجدد روی نیمکت تیم ملی است.

فرهاد مجیدی نیز به عنوان سرمربی لژیونر فوتبال ایران، پس از قهرمانی تاریخی همراه با استقلال به یکی از گزینه‌های نیمکت تیم ملی تبدیل شده است.

جواد نکونام یکی دیگر از گزینه‌های بالقوه نیمکت تیم ملی است. سرمربی مستعفی فولاد که قبل از جام جهانی نیز تا یک قدمی نشستن روی نیمکت به عنوان مربی رفت.

حسین فرکی، با سابقه کسب دو عنوان قهرمانی همراه با سپاهان و فولاد در لیگ برتر و هم‌چنین دستیاری برانکو ایوانکوویچ، دیگر مربی باتجربه‌ای است که فدراسیون از او برنامه خواسته است.

مهدی تارتار، سرمربی فعلی ذوب‌آهن که در چند سال اخیر کارنامه قابل‌قبولی در تیم‌های لیگ برتری از خود به جا گذاشته، دیگر گزینه‌ای است که فدراسیون فوتبال از او‌ برنامه برای هدایت تیم ملی درخواست کرده است.

اگرچه اسامی این مربیان سنخیت آن‌چنان ویژه‌ای با یکدیگر ندارد، اما ظاهرا ایستگاه پایانی انتخاب گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی را در بر خواهد گرفت. در واقع این 5 نفر با ارائه برنامه‌ عملیاتی خود به فدراسیون و بررسی آن در جمع اعضای هیئت رئیسه، در نهایت آخرین مرحله از کنکور انتخابی طولانی برای هدایت تیم ملی را پشت سر خواهند گذاشت.

این اسامی نهایی چهره‌های احتمالی هدایت تیم ملی در صورت انتخاب یک گزینه ایرانی خواهند بود. پس از آن گزینه نهایی با گزینه‌های خارجی به رقابت خواهد پرداخت و نفر نهایی احتمالا قبل از فیفادی فروردین ماه انتخاب خواهد شد.

مربیان یادشده در حال حاضر در حال تهیه برنامه‌ خود برای ارائه به فدراسیون فوتبال هستند تا این فدراسیون یکی از تصمیمات خود در تاریخ حیاتش را به سرانجام برساند. در بین مربیانی که اسامی آنها مطرح شده شرایطی مثل محبوبیت، عملکرد دوران مربی‌گری، مقبولیت و… نیز در انتخاب نهایی کارساز خواهد بود.

دو گزینه بعدی فدراسیون

بعد از انتشار نام پنج مربی (امیر قلعه‌نویی، حسین فرکی، فرهاد مجیدی، مهدی تارتار و جواد نکونام) فدراسیون فوتبال از دو مربی جدید نیز برنامه خواهد خواست.

این دو مربی ساکت الهامی (سرمربی هوادار) و حمید مطهری (سرمربی نساجی) خواهند بود.

حمید مطهری، که اولین سال مربی‌گری خود را همراه با نساجی پشت سر می‌گذارد، در گذشته به عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی به افتخارات مهمی از جمله قهرمانی در لیگ برتر و حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است.

ساکت الهامی نیز، سابقه قهرمانی در جام حذفی به عنوان سرمربی همراه با تراکتور و نساجی را در کارنامه دارد و یکی از مربیانی است که فدراسیون از آن‌ها برنامه برای هدایت تیم ملی خواسته است.

گزینه های غایب در لیست!

نام یحیی گل‌محمدی و علی دایی به شکلی سؤال‌برانگیز در لیست گزینه‌های تیم‌ملی قرار ندارد.

سرمربی کنونی پرسپولیس و سرمربی پیشین این تیم در سال‌های اخیر همیشه پای ثابت فهرست فدراسیون برای هدایت تیم ملی بوده‌اند، اما حالا به شکلی جالب و سؤال‌برانگیز در بین نامزدهای تصدی بر صندلی سرمربی تیم‌ملی نیستند.

یحیی گل‌محمدی در سال‌های گذشته دو قهرمانی لیگ برتر و دو قهرمانی جام حذفی را به دست آورده و تنها سرمربی ایرانی بوده که در فصول اخیر تیمش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسانده است.

او البته تحت قرارداد پرسپولیس است و در حالت عادی نمی‌تواند به تیم ملی ملحق شود، اما این موقعیتی است که برای قلعه‌نویی و تارتار هم وجود دارد و شاید توجیه مناسبی برای غیبت یحیی در لیست نباشد.

گل‌محمدی پیش از حضور در پرسپولیس گزینه نهایی فدراسیون برای هدایت تیم امید نیز بود، اما او ترجیح داد قراردادش با شهرخودرو را تمدید کند و سپس هم با حضور در پرسپولیس، شایستگی خود برای نشستن روی نیمکت‌های بزرگتر را هم نشان داد.

علی دایی نیز اگرچه در سال‌های اخیر در لیگ برتر حضور نداشته، اما یک گزینه طبیعی برای هدایت تیم ملی بوده است. به خصوص پس از جام جهانی 2018 و سپس جام جهانی 2019، دایی تا آستانه سرمربی‌گری تیم ملی هم پیش رفت، اما این موقعیت در نهایت برای او حاصل نشد.

دایی سابقه یک دوره نسبتا کوتاه سرمربیگ‌ری تیم ملی در حد فاصل امیر قلعه‌نویی – افشین قطبی را داشته که با نتایج پرفراز و نشیب در مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی همراه شد.

این چهره نامدار فوتبال ایران در ادامه با پرسپولیس و سایپا نتایج قابل‌اعتنا در فوتبال ایران کسب کرد و شاید سرمربی‌گری او در تیم ملی در ذهن بسیاری از هواداران فوتبال برای او قابل‌تصور باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گزینه های ایرانی تیم ملی مشخص شدند
P