گزینه های هدایت تیم ملی بلژیک معرفی شدند

گزینه های هدایت تیم ملی بلژیک معرفی شدند

گزینه های هدایت تیم ملی بلژیک معرفی شدند

___ ___ ___ ___ ___ ___

فدراسیون فوتبال بلژیک همچنان به دنبال انتخاب سرمربی برای تیم ملی این کشور است و حالا گزینه‌های نام‌آشنایی برای هدایت این تیم مطرح شده است.

عملکرد ضعیف تیم ملی باژیک در جام جهانی 2022 قطر و حذف این تیم از مرحله گروهی این مسابقات باعث شد که دوران حضور روبرتو مارتینز روی نیمکت شیاطین سرخ به پایان برسد.

فدراسیون فوتبال بلژیک پس از قطع همکاری با این مربی، که حالا هدایت تیم ملی پرتغال را برعهده گرفته، به دنبال انتخاب سرمربی جدیدی بوده است و به نظر می‌رسد که بالاخره به چند گزینه نهایی رسیده است.

روزنامه بلژیکی Nieuwsblad خبر داده که مدیران فدراسیون فوتبال این کشور قرار است روز پنجشنبه و جمعه این هفته جلساتی را برگزار کنند تا شرایط حضور مائوریتسیو پوچتینو و یواخیم لوو روی نیمکت این تیم را بررسی کنند.

پوچتینو پیش از این سابقه حضور روی نیمکت تیم‌هایی چون تاتنهام و پاری‌سن‌ژرمن را در کارنامه داشته، اما تجربه کار در سطح ملی را نداشته است. این در حالی است که لوو سال‌های طولانی هدایت تیم ملی آلمان را برعهده داشت و با این تیم قهرمان جام جهانی 2014 برزیل هم شد.

این دو مربی در حال حاضر هدایت تیمی را برعهده ندارند و این موضوع کار را برای فدراسیون فوتبال بلژیک بسیار راحت‌تر خواهد کرد.

پیش از این بسیاری از رسانه‌ها و حتی بازیکنان بلژیک مدعی شده بودند که تیری آنری به احتمال زیاد به عنوان سرمربی بعدی این تیم انتخاب خواهد شد، اما او که دو دوره به عنوان کمک‌مربی در این تیم حضور داشته، چنین ادعایی را رد کرد.

آنری شایعات را تکذیب کرد:

آنری
آنری

شایعات حاکی از این بود که آنری شخصا با فدراسیون فوتبال بلژیک تماس گرفته و خودش را به عنوان گزینه جانشینی روبرتو مارتینز معرفی کرده است،مارتینز که بعد از جام جهانی از سمت خود در بلژیک کناره‌گیری کرد اخیرا به جای روبرتو سانتوس هدایت تیم ملی پرتغال را به عهده گرفت.

آنری سابقه همکاری با روبرتو مارتینز را داشته و دو دوره به عنوان دستیار در کادر فنی او حضور داشته است شاید به همین خاطر بود که این شایعات مطرح شده بود،آنری بار اول در سال 2016 به کادر فنی مارتینز پیوست ولی دو سال بعد او را ترک کرد تا سرمربی موناکو شود.

تیری در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای شایعات اخیر را تکذیب کرد و گفت:می‌خواهم این را برای همه روشن کنم که بر خلاف همه شایعات من هرگز با فدراسیون فوتبال بلژیک تماس نگرفته‌ام و خودم را به عنوان گزینه سرمربیگری این تیم پیشنهاد نداده‌ام. معتقدم این خیلی مهم است که مردم واقعیت را بدانند گزارشها درباره تماس فدراسیون بلژیک با من هم نادرست است.

 

بلژیک تا پایان ماه مارس فرصت دارد تا در نهایت برای سپردن هدایت تیم ملی این کشور به یک مربی جدید تصمیم‌گیری کند. چرا که از آن زمان بلژیک باید در رقابتهای انتخابی یورو2024 شرکت کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گزینه های هدایت تیم ملی بلژیک معرفی شدند
P