یحیی مچ ساپینتو را خواباند

یحیی مچ ساپینتو را خواباند

یحیی مچ ساپینتو را خواباند

ـــ ـــ ـــ ـــ

پرسپولیس با تک گل عیسی آل‌کثیر فاتح یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ شد.

 

دو تیم پرسپولیس و استقلال در شرایطی رو به روی یکدیگر صف‌آرایی کردند که هر دو تنها به پیروزی نیاز داشتند و تساوی فقط راه را برای قهرمانی سپاهان هموار می‌کرد. پرسپولیس در روزی که فرصت‌طلب بود و جانانه از گل پیروزی‌بخش خود دفاع کرد، فاتح دربی صدم شد و شیرین‌ترین پیروزی فصل را به هوادارانش هدیه داد.

نیمه اول این بازی در ابتدا متعادل آغاز شد و ترس در ساق‌های بازیکنان هر دو تیم احساس می‌شد. با این حال استقلال و پرسپولیس سعی در ایجاد فضا از سمت چپ داشتند و چند موقعیت نصفه و نیمه هم خلق کردند اما توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد.

در نیمه دوم اما بازی از همان ابتدا پر تب و تاب شروع شد و تعویض یحیی خیلی زود جواب داد و عیسی آل‌کثیر بار دیگر طعم گلزنی در دربی را چشید. عیسی در دقیقه ۵۰ با کنترل و یک سرتوپ زیبا و ضربه‌ای تمام‌کننده دروازه حسینی را فرو ریخت.

پس از آن استقلال چهل دقیقه برای زدن گل تساوی تلاش کرد، اما مدافعان پرسپولیس جانانه دفاع می‌کردند و تعویض‌های یحیی گل‌محمدی باعث مستحکم‌تر شدن خط دفاعی سرخ‌ها شد و آنها با محافظت از گل عیسی به ارزشمندترین برد فصل دست یافتند تا برای کسب قهرمانی امید زیادی پیدا کنند.

پرسپولیس با این پیروزی ۵۷ امتیازی شد و موقتا در صدر جدول قرار گرفت و حالا باید برای تثبیت صدرنشینی چشم انتظار امتیاز از دست دادن زردپوشان باشد.

 

صحبت های ریکاردو ساپینتو:

 

یک موقعیت و یک گل، دربی همین است.

بازی متعادل بود و آنها (پرسپولیس) چند موقعیت خطرناک داشتند، ما هم موقعیت‌ و فرصت‌های خطرناک بیشتری داشتیم و اگر پاس بهتری می‌دادیم می‌توانستیم گل بزنیم. تساوی در نیمه اول را می‌توانیم بپذیریم.

در نیمه دوم، پرسپولیس گلی زودهنگام زد. لحظه‌ای که خیلی خوش‌شانس نبودیم و توپ به پشت صالح حردانی و سپس تیر دروازه خورد. یک موقعیت و یک گل، دربی همین است و برای ما این اتفاق افتاد.

ما سه امتیاز را می‌خواستیم و حتی مساوی برای ما خوب نبود. پس از گل پرسپولیس، از هر راهی که می‌توانستند به دفاع کردن پرداختند. ما سعی کردیم موقعیت‌سازی کنیم، ولی ما شانسی برای استفاده از کامبک نداشتیم.

رسیدن به قهرمانی سخت شد اما تا پایان می‌جنگیم،پیام حیدری داور خوبی است و از او خوشم می‌آید، ولی همه خطاها علیه ما بود. برای ما رسیدن به قهرمانی سخت شد با این حال باور داریم و تا پایان می‌جنگیم.

 

صحبت های یحیی گل محمدی:

بازیکنانم تحت فشار بودند و حق‌شان را گرفتند

قبل از اینکه درباره بازی بخواهم صحبت کنم، ابتدا از همه هواداران‌مان تشکر می‌کنم، چون جو خیلی خوب و انرژی مثبتی برای ما به وجود آوردند و فکر می‌کنم هواداران هر دو تیم شور و اشتیاق زیادی به بازیکنان دادند تا بازی خوبی انجام شود. از همه هواداران داخل استادیوم تشکر می‌کنم.

بازی سختی برای هر دو تیم بود، اما ما کار را خیلی خوب شروع کردیم. هوای گرم امروز هم روی کیفیت هر دو تیم تأثیر منفی گذاشته بود. چمن ورزشگاه خشک بود و توپ حرکت نمی‌کرد. بازی پایاپایی بود، ولی فکر می‌کنم ما تسلط بیشتری روی توپ داشتیم و البته گردش توپ‌مان بیشتر بود. در شروع نیمه دوم هم چیزی که برای ما مهم بود گرفتن سه امتیاز بود و در رختکن بچه‌ها این اراده را داشتند که از بازی با برد بیرون بیایند و خودشان را با ذهنیت خیلی خوبی آماده کرده بودند.

بازیکنانم با ذهنیت خوبی در نیمه دوم وارد زمین شدند و خوشبختانه به گل هم رسیدیم و بعد از آن نیز حریف فشار بیشتری آورد، ولی بازیکنان ما در خط دفاع و دروازه اکثر توپ‌ها را دفع کردند و خدا را شکر توانستیم سه امتیاز بازی را کسب کنیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم، چون تحت فشار زیادی برای پیروزی بودند و حق‌شان را هم گرفتند. این برد را به تک تک هواداران پرسپولیس تبریک می‌گوییم.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یحیی مچ ساپینتو را خواباند
P