یورگن لوکادیا به کانگژو لاینز چین پیوست

یورگن لوکادیا به کانگژو لاینز چین پیوست

یورگن لوکادیا به کانگژو لاینز چین پیوست

___ ___ ___ ___ ___ ___

یورگن لوکادیا سرانجام بعد از چند ماه بلاتکلیفی مقصد خود برای ادامه فوتبال را مشخص کرد.

مهاجم هلندی و سابق پرسپولیس که در این تیم 9 بازی انجام داد و 6 گل به ثمر رساند، حالا و بعد از چند ماه بلاتکلیفی، سوپرلیگ چین را به عنوان مقصد جدید خود برگزیده تا همچنان در فوتبال آسیا به کار خود ادامه دهد.

درحالی‌که از چند روز پیش شایعه انتقال لوکادیا به سوپرلیگ چین در فضای مجازی منتشر شده بود، امروز سرانجام این بازیکن به صورت رسمی در کانگژو لاینز معارفه شد تا به خرید جدید این تیم آبی‌‍‌پوش چینی تبدیل شود.

نکته جالب اینکه باشگاه کانگژو، این مهاجم سابق برایتون را به شکلی عادی رونمایی کرده و در کنار 7 خرید دیگر، تصویری هم از این بازیکن قرار داده تا او در قامت یک بازیکن معمولی، به طرفداران کانگژو معرفی شود.

این در شرایطی است که لوکادیا، به خصوص در پنجره زمستانی، بارها به تیم‌های مختلف مرتبط شد و حتی گفته می‌شد پیشنهادهای جدی از سری آ و اردیویسه دارد و حتی به شکلی عجیب نام خود را در لیست مهاجمان قابل خرید بارسلونا هم دید.

اما ستاره سابق پی اس وی آیندهوون که برایتون 16 میلیون یورو برای خریدش هزینه کرده بود، تصمیم گرفت فوتبال خود را در سوپرلیگ چین و البته در تیمی غیرمدعی قهرمانی ادامه دهد.

انتقال لوکادیا به سوپرلیگ چین بازتاب‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی و به خصوص توییتر نیز داشته و وبسایت‌های هلندی با تاسف از این تصمیم، او را بابت عدم پذیرش پیشنهاداتی که از اردیویسه داشت ملامت کرده و نوشته‌اند: مهاجم سابق PSV حالا با این لقب در چین ستاره خواهد بود.

 

پرسپولیس به لوکادیا اجازه بازی نمیدهد!

باشگاه پرسپولیس درخواست کانگژو برای ITC یورگن لوکادیا را رد کرد.

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که باشگاه کانگژو چین طی روزهای گذشته برای به خدمت گرفتن یورگن لوکادیا از باشگاه پرسپولیس درخواست ITC کرده بود که این درخواست از سوی باشگاه پرسپولیس پذیرفته نشد و طبعا مجوزی هم صادر نشد.

پرسپولیس معتقد است که «توضیح دلیل عدم صدور ITC هم روشن است» و بر این اساس به نظر می‌رسد که باشگاه چینی از فیفا درخواست مجوز اضطراری کرده تا زمانی‌ که تکلیف دعوای طرح‌شده از سوی باشگاه پرسپولیس نسبت به این بازیکن معلوم شود.

باشگاه پرسپولیس پیش از این نسبت به طرح شکایت از این بازیکن هلندی، نزد فیفا اقدام کرده بود و حالا باید دید نتیجه این دعوی چه خواهد شد.

البته لوکادیا باتوجه به صدور آی تی سی از سوی فیفا برای کانگژو به میدان خواهد رفت اما پرسپولیس با رد درخواست مجوز بازی، نشان داد که جدایی لوکادیا را غیرقانونی می‌داند.

اگر پرسپولیس برنده شکایت از لوکادیا شود، شانس دریافت غرامت از این بازیکن و البته محرومیت 4 تا 6 ماهه او را خواهد داشت.

 

پرونده پرسپولیس و لوکادیا در فیفا

باشگاه پرسپولیس که در ابتدای فصل با جذب یورگن‌ لوکادیا از بوخوم، بمب نقل و انتقالات را منفجر کرده بود، حالا اعلام کرده که شکایت خود از این بازیکن را در فیفا ثبت کرده است.

این در حالی است که پرسپولیس و لوکادیا شروعی استثنایی داشتند و او با شش گل به صدر جدول گلزنان تکیه زد؛ اما بعد از ۱۰ هفته، او اعلام کرد که به‌دلایل خانوادگی ۴۸ ساعت از باشگاه مرخصی می‌خواهد و در نهایت نیز در آستانه دربی، برای همیشه از ایران رفت.

باشگاه پرسپولیس در روزهای گذشته اعلام کرده که شکایت خود از این مهاجم را در فیفا ثبت کرده است. قرمزها که پیش از این در تدارک این شکایت بودند، «جدایی ناگهانی» این مهاجم هلندی را «لطمه روحی، روانی و فنی» دانسته و نوشته: از سوی دیگر، جذب این بازیکن در نقل و انتقالات تابستانی موجب گردید پرسپولیس دیگر فرصت‌های خود از میان گزینه‌های موجود را از دست بدهد.

پرسپولیس همچنین در دفاع از خود و با طرح اتهام به لوکادیا نوشت:فسخ قرارداد لوکادیا در حالی روی داد که باشگاه به تمام تعهدات مالی و قراردادی خود در قبال این بازیکن عمل کرده بود.

سرخ‌پوشان همچنین در توضیح شکایت خود نوشتند:باشگاه پرسپولیس، امیدوار بود این بازیکن در ادامه با بازنگری در تصمیم خود برای بازگشت اعلام آمادگی کند؛ اما به‌رغم تلاش‌های صورت‌گرفته، چنین اتفاقی روی نداد. بر این اساس، اقدامات حقوقی که از همان زمان با جمع‌آوری اسناد و مدارک و اخذ نظر مشورتی کارشناسان حقوقی آغاز شده بود، ادامه پیدا کرد که در نهایت منجر به ثبت شکایت از این بازیکن نزد فدراسیون جهانی فوتبال شد.

از سوی دیگر، یورگن لوکادیا هم امیدوار است که راه آنتونی استوکس را برود و با استفاده از بند فورس ماژور، ابتدا فسخ خود را در دادگاه فیفا توجیه کند و سپس حتی جریمه قابل‌توجهی نیز از باشگاه پرسپولیس بگیرد.

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یورگن لوکادیا به کانگژو لاینز چین پیوست
P