4 ستاره بزرگ فوتبال جهان که منچستریونایتد آنها را کشف کرد!

منچستریونایتد

امروز میخواهیم به معرفی چند بازیکن آینده دار و پایه تیم منچستریونایتد که احتمالا در آنده نام آنها را زیاد خواهیم شنید و همچنین 4 بازیکن بزرگ جهان که در این تیم نامی برای خود دست و پا کردند بپردازیم.

با شیاطین سرخ در راه ستاره شدن!

 

منچستریونایتد باشگاهی برای کشف ستاره های نوپا!

 

بی شک‌ منچستریونایتد ملقب به شیاطین سرخ در کشف و ستاره سازی فوتبالیست های زیادی نقش مهمی داشته، چرا که باشگاه منچستریونایتد همیشه تیمی بوده که با ترکیب استعدادهای جوان با تیم بزرگسالان باعث شده که هم برای باشگاه‌ منچستر و هم برای این استعدادهای نوپا موفقیت قابل توجهی کسب کند.

 

از کریستیانو رونالدو گرفته تا پسران بازبی و یا جوخه فرگی  روزگاری راهشان از تیم منچستریونایتد گذشته است.

 

در ماه پیش شاهد این‌بودیم که تیم زیر ۱۸ ساله های منچستر برنده جام حذفی شدند و اریک تن هاخ سرمربی جدید‌ شیاطین سرخ با دادن فرصت بازی در بازی های دوستانه پیش فصل به جوانان تیم مانند مثل هانیبال مجیری، زیدان اقبال و الخاندرو گارناچو و تایید و تمجید آنها نشان داد که مانند سایر مربی های پیشین نگاه ویژه ای به آنها دارد.

و اگر این بازیکنان بتوانند در حرفه فوتبالی خودشان موفق شوند به لیست بلندی که بعدها در تیم اول اسطوره شدند، اضافه خواهند شد.

 

رایان گیگز‌ ستاره اهل ولز که در زمین فوتبال نقش‌وینگر را داشت، در ۱۴ سالگی بود که به منچستریونایتد نقل‌ مکان کرد، الکس فرگوسن  در سال ۱۹۹۱ اولین فرصت بازی را به او داد و بعد از آن ۲۳ سال فوق العاده برای این باشگاه توپ زد.

گیگز با ۶۹۳ بازی رکورد بیشترین بازی را برای شیاطین سرخ دارد  و یکی از پرافتخارترین فوتبالیست های تاریخ می باشد، که در کارنامه ی فوتبالی خود ۱۳ جام قهرمانی لیگ برتر، ۴‌مرتبه قهرمانی جام حذفی، ۳ قهرمانی جام اتحادیه و ۲ قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را دارد.

 

دیوید بکام دیگر ستاره فوتبالی که درخشش خود را از باشگاه منچستر شروع کرد،

دیوید بکام تنها بازیکنی است که توانسته در دوران حرفه ای خود در چهار کشور انگلیس،اسپانیا و آمریکا  و فرانسه قهرمانی لیگ را تجربه کند. کار خودش را در تیم زیر ۱۸ ساله های معروف به « کلاس ۹۲ » شروع کرد با آنها قهرمانی جام حذفی را کسب کرد و در اولین هفته از فصل ۹۷-۱۹۹۶ وقتی که از میانه میدان دروازه ویمبلدون را باز کرد کم کم تبدیل به یک نام آشنا شد. دیوید ۳۹۴ بار با پیراهن شیاطین سرخ  به میدان رفت و ۸۵‌ گل به ثمر رساند.

 

کریستیانو رونالدو فوتبالش را در رده ی بزرگسالان در اسپورتینگ لیسبون، آغاز کرد. اما سال ۲۰۰۳‌ شروع  درخشش ستاره  این فوتبالیست پرتغالی بود،  در ۱۸ سالگی در بازی دوستانه میان منچستریونایتد و اسپورتینگ لیسبون بسیار خوش درخشیده بود و همین باعث شده بود که سر الکس فرگوسن از‌مدیران باشگاه منچستر یونایتد تقاضای خرید استعداد نوپای پرتغالی یعنی کریستیانو رونالدو را داد.

رونالدو در اولین فصل‌حضورش در این باشگاه قهرمان جام حذفی انگلستان شد ،۳‌فصل‌ متوالی قهرمانی لیگ برتر، قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان را در توانست با شیاطین سرخ کسب کند و در سال ۲۳ سالگی برنده اولین توپ طلایی شد در  سال ۲۰۰۹ با قراردادی ۹۴‌میلیون یورویی به به عنوان گران قیمت ترین بازیکن فوتبال در آن زمان به باشگاه رئال مادرید پیوست.

 

روی مارسیو کین بازیکن سابق فوتبال ایرلند است  که بیشتر به خاطر بازی های درخشانش در منچستریونایتد شناخته می شود، او از سال ۱۹۹۳ تا سال ۲۰۰۵ برای این باشگاه به زمین رفت.تمرینات پیشرفته باشگاه منچستر بود که باعث رشد و شکوفایی هرچه بیشتر این بازیکن شد.

حرکات منحصربه فرد او و پاس های دقیقش یادآور برایان رابسون یکی از اسطوره های باشگاه منچستر بود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منچستریونایتد
P